Co jest grane 24

6143 imprez dziś
Do poczytania
 • Pomysł na prezenty. Wyręcz Świętego Mikołaja [PRZEPISY]

  Pomysł na prezenty. Wyręcz Świętego Mikołaja [PRZEPISY]

  JEDZENIE

  Prezenty hand made cieszą nie tylko babcie, ciotki i wujków. Własnoręcznie zrobione ciasteczka opakowane w pudełko z kokardką to również idealny prezent dla chłopaka (lub dziewczyny!).

Nie przegap!
 • Zaczarowany Świat Krainy Łagodności w Filharmonii Łódzkiej

  Zaczarowany Świat Krainy Łagodności w Filharmonii Łódzkiej

  piosenka autorska

    Zaczarowany Świat Krainy Łagodności  to już druga odsłona wyjątkowego koncertu muzyki tego nurtu, która odbędzie się 11 grudnia w Filharmonii Łódzkiej. Na scenie wystąpią obok siebie trzy zespoły - ikony kręgu Krainy Łagodności. Lubelska Federacja Bardów, Czerwony Tulipan, oraz Caryna to artyści których koncerty owiane są magią i swoistym mistycyzmem, wyzwalającym u publiczności wszystkie najlepsze uczucia jakie może wywołać u człowieka muzyka.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Sully

  Sully

  dramat

  Ocena 2/6

  15 stycznia 2009 roku Airbus A-320 linii US Airways wystartował z lotniska LaGuardia w Nowym Jorku. Gdy przelatywał nad Manhattanem, w maszynę uderzyło stado dzikich gęsi, niemal natychmiast unieruchamiając oba silniki. Pilot Chesley Sullenberger III nie stracił zimnej krwi i udało mu się dokonać niesamowitego wyczynu – wylądował na rzece Hudson, ratując życie 155 pasażerów. Ogłoszony przez media bohaterem, krótko cieszył się sławą. Choć wciąż napływały zaproszenia do popularnych programów, coraz częściej zaczęto podawać w wątpliwość słuszność jego decyzji. Clint Eastwood może i ma już 86 lat, ale najwyraźniej nie zamierza zwolnić tempa – oparty na faktach Sully to 35. film w jego reżyserskiej karierze. Choć cud na rzece Hudson uznano za wyjątkowe wydarzenie w historii lotnictwa, u Eastwooda happy end to zaledwie początek: prawdziwe kłopoty dopadły Sullenbergera dopiero po wypadku. Z pomocą grającego tytułową rolę Toma Hanksa (z fryzurą, której nie powstydziłby się sam doktor Emmett Brown) udowadnia, że społeczeństwo nikogo nie kocha bardziej niż zwykłych ludzi wykazujących się niezwykłą odwagą. Co nie przeszkadza mu w jednoczesnym pomniejszaniu ich zasług.

 • Underworld: Wojny krwi

  Underworld: Wojny krwi

  horror

  Kolejna część przebojowej serii o rywalizujących ze sobą na śmierć i życie Wampirach i Lykanach. Dwa zwaśnione światy przenikają się w brutalnej walce o supremację i przeżycie. W postać pięknej i przebiegłej Selene ponownie wcieli się Kate Beckinsale.

 • Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

  Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

  fantastyka

  Ocena 4/6

  Akcja filmu rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

 • Jak projektować współczesne kamienice? Zobacz pomysły [WIZUALIZACJE]

  - Ten konkurs wreszcie rozpoczyna dyskusję o pięknie Łodzi. Może dzięki niemu przestanie się mówić tylko o funkcji i strukturze, a ktoś, kto broni kamienic jako zjawiska, nie będzie powszechnie uważany za idiotę, który nie wie co mówi - mówi o konkursie na ''Współczesną Kamienicę Łódzką'' Marek Janiak, architekt miasta

 • Łódzki Bieg Mikołajów. Wyśmienita zabawa w Łagiewnikach [ZDJĘCIA]

  W samo południe, w niedzielę w Łagiewnikach wystartował Łódzki Bieg Mikołajów. Zawodnicy mieli na sobie czerwone czapki i białe brody. Do wyboru mieli dwa dystanse: 10 oraz 21 km. Zabawa była świetna.

 • Iluminacja na Piotrkowskiej. Spacer po świątecznej ulicy [DUŻE ZDJĘCIA]

  Czy spacer po świątecznej Piotrkowskiej lepiej zacząć od strony placu Wolności czy al. Piłsudskiego? Czy najpierw powiedzieć sobie szczerze, że #kochamłódź? Czy zacząć z wysokiego pułapu i zadzierać głowę oglądając gwiazdę na szycie 21- metrowej choinki? Nie powiemy wam skąd wyruszyć w podróż w krainę bożonarodzeniowej atmosfery. Powiemy wam tylko, że warto się tam udać.

 • Jak wyglądały łódzkie rzeki? Zobacz archiwalne zdjęcia [GALERIA]

  Zakład Wód i Kanalizacji oraz Łódzki Ośrodek Geodezji przygotowały wyjątkową interaktywną mapę. Dzięki niej można zobaczyć, jak przebiegały i wciąż przebiegają wszystkie łódzkie rzeki w jednym miejscu. Mapa ma pomóc w przywróceniu pamięci o dawnych rzekach, szczególnie tych, które dały początek przemysłowej Łodzi.

 • Sylwester w Łodzi. Gdzie się wybrać na imprezę? [PRZEWODNIK]

  Czekamy na święta Bożego Narodzenia, ale warto też już myśleć o sylwestrze. Przygotowaliśmy dla Was przewodnik po wybranych zabawach sylwestrowych: darmowych na świeżym powietrzu, w bardzo kulturalnej teatralnej atmosferze, w restauracjach specjalizujących się w balach, a także w wykwintnych restauracjach. Piszemy też o sylwestrowych atrakcjach, menu i cenach. Może wybierzecie coś dla siebie.

 • Łódzki prawnik wydał płytę na święta. Śpiewają Kuszyńska, Prońko i...

  Na świecie jest dużo świątecznych hitów. Tymczasem w Polsce śpiewamy właściwie tylko kolędy. Postanowiłem to zmienić - mówi Krzysztof Kawecki, łódzki prawnik, którego pasją jest komponowanie muzyki. Postawił na swoim. Na jego płycie śpiewają m.in. Monika Kuszyńska, Krystyna Prońko i Danuta Błażejczyk.