Co jest grane 24

4213 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Czerwony Kapturek

  Czerwony Kapturek

  teatr lalek

  Jest to spektakl o najbardziej znanej baśniowej bohaterce, która drogo zapłaciła za lekcję samodzielności. Nie posłuchała przestróg mamy - zboczyła z drogi i rozmawiała z nieznajomym. Czerwonego Kapturka zachwycił nie tylko las, ale także jego mieszkańcy. Wilk, w przedstawieniu, jest bowiem niepozbawionym uroku artystą, w którym jednak odzywa się jego prawdziwa natura. Spektakl przenosi widzów w klimat lat 20-tych, wypełnionych zabawą, charlestonem i kawiarnianą cyganerią. Technika zastosowana w spektaklu to marionetki sycylijskie i maski. Widzowie również wezmą udział w przedstawieniu - zagrają "drogę" Czerwonego Kapturka do babci. Całość dopełniają zabawne piosenki i gra na gitarze "na żywo".

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Barbie: gwiezdna przygoda

  Barbie: gwiezdna przygoda

  animowany

  Piękna Barbie tym razem w roli kosmicznej księżniczki latającej w kosmosie na magicznej deskorolce. W podróży przez przestworza towarzyszy jej ukochane zwierzątko, oddany, wierny przyjaciel Pupcorn. Pewnego dnia zmienia się wszystko. Migoczące na niebie gwiazdy przygasają i spowalniają swój podniebny taniec. Ale uratowanie kosmosu to zadanie idealne dla pięknej księżniczki Barbie. Na tajemniczej planecie dołącza do grupy ratującej gwiazdy. Poznaje tam wielu nowych, wspaniałych przyjaciół, którzy wspólnie próbują ocalić galaktykę. Wkrótce Barbie odkrywa w sobie niezwykłą siłę – wie, że jeśli tylko będzie słuchać swego serca, z pomocą przyjaciół, może stanąć na czele wszechświata…

 • Nowe przygody Aladyna

  Nowe przygody Aladyna

  komedia

  Dwaj drobni złodzieje uciekając przed pogonią w wielkim domu towarowym znajdują schronienie w dziale dziecięcym, gdzie zostają zmuszeni przez dzieci do opowiadania bajek. Niesieni ich niezwykle swobodną narracją przenosimy się do Bagdadu latających dywanów, pięknych księżniczek, przebiegłych czarodziejów oraz przeróżnej maści wezyrów i sułtanów. Poznajemy Aladyna, którego niektórzy mylnie biorą za Ali Babę, a także jego rapującego sługę, czyli wszechmocnego dżina we własnej osobie. Przede wszystkim jednak przeżywamy niezwykłe przygody mocno wzbogacone wyobraźnią niekompetentnych gawędziarzy.

 • Randka na weselu

  Randka na weselu

  komedia

  Mike i Dave, dwaj dorośli bracia, słyną ze szczeniackich wygłupów, które psują każdą rodzinną uroczystość. Gdy zostają zaproszeni na wesele swojej siostry na Hawajach, rodzice stawiają im warunek: muszą pojawić się w towarzystwie dziewczyn, które w razie potrzeby będą mieć na nich oko. Bracia umieszczają w internecie ogłoszenie, szukając idealnych partnerek. Nie przypuszczają nawet, że dwie dziewczyny, które poznają, okażą się jeszcze bardziej szalone i nieprzewidywalne niż oni sami, a sytuacja szybko wymknie się spod kontroli.

 • Pokemony oprowadzą po Łodzi i pokażą jej nieznane oblicze

  Hasło "Złap je wszystkie" potraktowaliśmy dość przewrotnie. Miłośnicy gry, która wciągnęła miliony, łapią Pokemony, a my postanowiliśmy odwiedzić ciekawe PokeStopy. PokeStopy to miejsca, w których można zdobyć różne przydatne w trakcie gry przedmioty oraz zapolować na Pokemony. Są to najczęściej niewielkie zabytki, pomniki, tablice informacyjne czy street art. Dzięki temu poszukiwanie sympatycznych stworków stwarza okazję do dokładniejszego poznania miasta. Gotowi na wycieczkę śladem Pikachu i kolegów?

 • Łódź jest centrum ziemi? Budowle jak z Paryża, Nowego Jorku, Lizbony...

  "Wiesz, że w Łodzi jest centrum ziemi?" - pyta Radek. Razem z Marcinem idą przez rozświetloną chińskimi lampionami aleję. Scena wygląda jakby działa się w Hongkongu. Tymczasem to Łódź, okolice Galerii Łódzkiej, Silver Screenu i restauracji Wok, która kiedyś miała tu swoją siedzibę. Obrazek jest wyciętą sceną z filmu Piotra Szczepańskiego "Aleja Gówniarzy". A czemu Łódź jest centrum ziemi? Bo mamy tu najważniejsze budowle z całego świata. I to oryginały! Kopie są w Paryżu, Rzymie i Nowym Jorku.

 • Inwestycje w Łodzi. Wizualizacje kontra rzeczywistość. Co wygląda ładniej? [ZDJĘCIA]