Co jest grane 24

5791 imprez dziś
Do poczytania
 • Lech Majewski kręci "Dolinę Bogów". W obsadzie John Malkovich i Josh Hartnett

  Lech Majewski kręci "Dolinę Bogów". W obsadzie John Malkovich i Josh Hartnett

  KINO

  - To obsada z moich snów - mówił w poniedziałek w Katowicach reżyser Lech Majewski, w którego najnowszym filmie "Dolina Bogów" grają m.in. John Malkovich, Keir Dullea, Josh Hartnett i Berenice Marlohe. Artyści podkreślali, że praca z polskim reżyserem to wyjątkowe doświadczenie.

Nie przegap!
 • Roni Ben-Ari. Krosno, ojciec, requiem

  Roni Ben-Ari. Krosno, ojciec, requiem

  wystawa

  Wystawa towarzysząca „15 Międzynarodowemu Triennale Tkaniny, Łódź 2016” Wystawa Roni Ben-Ari "Krosno, ojciec, requiem" to ekspozycja bardzo osobista, to requiem dla ojcowskiego krosna. Dziadek Roni, Mosze Halpern był żydowskich tkaczem pracującym w Łodzi na przełomie XiX i XX wieku. Wystawa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi jest pretekstem do rozpoczęcia opowieści o ojcowskich krosnach. 

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Angry Birds Film

  Angry Birds Film

  animowany

  Ocena 4/6

  Filmowa animowana wersja najpopularniejszej gry ostatnich lat. Do tej pory grę „Angry Birds” ściągnęły ponad trzy miliardy (!) użytkowników na całym świecie, a w każdym miesiącu gra w nią ok. 60 milionów ludzi.Film zabierze nas na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki-nieloty. Na rajskiej wyspie żyją jednak także ptasi outsiderzy - temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomba. Idylliczny krajobraz wyspy przerywa przybycie tajemniczych zielonych świnek... Dzięki filmowi dowiemy się wreszcie dlaczego Angry Birds są takie... angry!

 • X Men: Apocalypse

  X Men: Apocalypse

  science fiction

  Ocena 3/6

  Tytułowy Apocalypse to pierwszy i najpotężniejszy mutant z uniwersum X-Men, którego od zarania cywilizacji czczono niczym boga. Apocalypse przejął moce wielu innych mutantów, co czyni go nieśmiertelnym i niepokonanym. Gdy budzi się do życia po wielu tysiącach lat, postanawia podbić świat i gromadzi wokół siebie grupę potężnych mutantów, wśród których jest rozczarowany i pozbawiony złudzeń Magneto (nominowany do Oscara Michael Fassbender – ”Prometeusz”). Wspólnie postanawiają oczyścić rodzaj ludzki i zaprowadzić nowy porządek na świecie, którym odtąd niepodzielnie władać będzie Apocalypse. Mimo iż los Ziemi wydaje się przesądzony, Raven (nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence – ”Poradnik pozytywnego myślenia”) i Profesor X (James McAvoy) postanawiają wkroczyć do akcji i z pomocą grupy młodych X-Menów powstrzymać wroga i ocalić nasz świat przed totalnym zniszczeniem.

 • Dzielny kogut Maniek

  Dzielny kogut Maniek

  animowany

  Ocena 2/6

  Komedia o kogucie, który nie da się zrobić w jajo! Znakomita animacja, pełna przygód akcja i niezłe jaja w komedii o tym, że dla przyjaciół warto wzbić się do lotu, nawet gdy grozi to twardym lądowaniem. Sympatyczny nieletni kogut Maniek zawsze marzył, by zostać mistrzem. W dowolnej dziedzinie. Niestety los rzucił go ku agroturystyce. Krótko mówiąc Maniek jest małym wiejskim kogutem o wielkich marzeniach i nic nie wskazuje na to, by coś miało się w tej sprawie zmienić. Aż do dnia, gdy podstępny rolnik (dla przyjaciół farmer) doprowadza gospodarstwo na skraj ruiny. Maniek wraz z ekipą przyjaciół z kurnika oraz kopą dzielnych jaj musi stanąć w obronie rodzinnego domu.

 • Gdzie wybrać się nad wodę w Łodzi i okolicach? [PRZEGLĄD]

  Wiosna w pełni (prawie lato), pogoda dopisuje. Szkoda siedzieć w domu. Ale nie każdy ma czas i pieniądze, by pojechać nad wodę gdzieś dalej w Polskę, albo za granicę. Na szczęście w Łodzi i okolicach jest kilka miejsc, gdzie można odpocząć od zgiełku wielkiego miasta - poleżeć na trawie, rozpalić grilla, popływać kajakiem albo rowerem wodnym, albo nawet popluskać się w wodzie. W grę wchodzą też zabawy w parku linowym, skorzystanie z wyciągu dla narciarzy wodnych i łowienie ryb. W tę sobotę otwierają się przystanie w Arturówku i na Stawach Jana. Zobaczcie, gdzie jeszcze można pojechać nad wodę. Wybraliśmy łódzkie ośrodki i kilka w niedużej odległości.

 • 10 knajp na Piotrkowskiej przyjaznych zwierzętom [RANKING]

  Ładna pogoda sprzyja spacerom z pupilami. Coraz dłuższe dni zachęcają do coraz dłuższego przebywania na świeżym powietrzu. A co, kiedy spacerując po Piotrkowskiej, nabierzemy ochoty na kawę albo obiad? Nie musimy odprowadzać kota do domu ani przywiązywać psa do ulicznego stojaka na rowery. Łódzkie puby i restauracje zapraszają właścicieli zwierzaków i ich pupili do środka. Zapewniają miski z wodą i miejsce na kanapach. Są też takie, gdzie zwierzaki królują. Przedstawiamy miejsca na Piotrkowskiej, które są przyjazne zwierzętom.

 • Oceniamy ogródki na Piotrkowskiej. Wygląd niektórych kłuje w oczy [RANKING]

  Jadę rowerem wzdłuż ul. Piotrkowskiej. Jadę powoli bo lubię tędy jeździć, obserwować ludzi, napawać się panującą tu atmosferą. Mam wrażenie, że na Piotrkowskiej przez cały tydzień jest weekend. Jadę od strony Placu Wolności. Nagle wypełniające mnie uczucie ładu i harmonii pęka jak bańka mydlana. Zatrzymuję się, rozglądam i już wiem o co chodzi. Znaczna część czterokilometrowego deptaku zamieniła się w tunel. A właściwie zamienili ją właściciele ogródków restauracyjnych, które stoją przy ulicy. W teorii ogródki powinny być ażurowe, otwarte na ludzi i miasto, nawiązujące do historyczno-eklektycznej architektury ulicy Piotrkowskiej. Ich wysokość nie może przekraczać 90 cm. Jako formę ogrodzenia można używać roślin w ruchomych donicach. W praktyce oznacza to stawianie płotków, żywopłotków, gęstych i wysokich żywopłotów czy metalowych koszy wypełnionych szarą kostką. Ustawione jeden obok drugiego "zamykają" ulicę i optycznie ją zwężają. Wybrałam dla was kilkanaście przykładów dobrego i złego podejścia do wyznaczania granic ogródka. Oto mój ranking: od najładniejszego do najgorszego moim zdaniem ogródka na Piotrkowskiej.