Co jest grane 24

6718 imprez dziś
Do poczytania
 • Festiwal Światła w Łodzi. Muzyka, kolor i senne marzenia

  Festiwal Światła w Łodzi. Muzyka, kolor i senne marzenia

  W MIEŚCIE

  Festiwale światła cieszą się wielką popularnością. Mają je m.in. Berlin, Amsterdam, Sydney i Lyon. W Polsce największa tego typu impreza organizowana jest w Łodzi. Podczas szóstej edycji do świata sennych marzeń rodem z dzieł Francisca Goi czy Salvadora Dalego wprowadzą widzów kreatorzy światła z całego świata.

Nie przegap!
 • Calineczka

  Calineczka

  teatr lalek

  Bohaterką baśni jest śliczna Calineczka – dziewczynka o niewielkim wzroście i wielkim sercu. Jest delikatna jak kwiatek, w którym się urodziła. A jednak dzielnie sobie radzi z trudnościami. Już na początku porywa ją ropucha, później chrabąszcz aż zostaje w lesie całkiem sama – głodna i zmarznięta. Nie poddaje się – znajduje schronienie u myszki, której pomaga i ratuje życie jaskółce. Calineczka jest bardzo odważna, nie boi się zawalczyć o własne marzenia. Ucieka z jaskółką z podziemnej nory i znajduje szczęście w krainie elfów. W przedstawieniu usłyszymy dużo pogodnych piosenek. Nie zabraknie też elementów komicznych - zobaczymy zabawne postaci zwierząt, a także rozmaite techniki lalkowe (marionetki sycylijskie, tintamareski, figurynki i zupełnie nowe formy).

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Blair Witch

  Blair Witch

  horror

  Kontynuacja jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina. Film producentów takich horrorów jak "The Ring", "Naznaczony" i "Wizyta". Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…

 • Żywioł. Deepwater Horizon

  Żywioł. Deepwater Horizon

  dramat

  Ocena 4/6

  Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams zrobi wszystko, by ocalić swoich ludzi.

 • Sekretne życie zwierzaków domowych

  Sekretne życie zwierzaków domowych

  animowany

  Ocena 4/6

  Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

 • Operatorzy z łódzkiej Filmówki. Ich filmy zna cały świat [PRZEGLĄD]

  Z filmami kojarzymy przede wszystkim aktorów. Nic w tym dziwnego - to oni pojawiają się na ekranie, to oni kuszą nas z plakatów, to ich zapraszają do zwierzeń Jimmy Fallon i Kuba Wojewódzki. Nikomu nie trzeba przedstawiać reżyserów - na kolejne filmy Stevena Spielberga, Quentina Tarantino czy Woody'ego Allena czeka cały świat. A co z operatorami? Znacie Vilmosa Zsigmonda, Jeffa Cronenwetha albo Emmanuela Lubezkiego? Nie? A polskich operatorów? A polskich operatorów, którzy studiowali w Łodzi? Oto kilka przykładów.

 • Nowe życie starych łódzkich biurowców [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

  W Łodzi jak grzyby po deszczu wyrastają nowe biurowce, coraz wyższe i coraz bardziej nowoczesne. I budowane od zera. W mieście nie brakuje też jednak biurowców, które powstały na konstrukcjach starych budynków wybudowanych najczęściej w latach 70. Jednym z nich jest biurowiec u zbiegu ulic Milionowej i Słowiańskiej, którego modernizacja właśnie trwa. Sprawdziliśmy, jak wyglądały modernizacje innych budynków, bardzo często niezwykle charakterystycznych w panoramie miasta.

 • 110-lecie I LO. Znani absolwenci łódzkiej szkoły [LISTA]

  Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Mikołaja Kopernika obchodzi właśnie jubileusz. W tym roku mija 110 lat, od kiedy pierwsi uczniowie zasiedli w klasach. To najstarsza państwowa szkoła średnia w Łodzi. Po strajkach w 1905 roku władze zaboru rosyjskiego pozwoliły stworzyć polskojęzyczną szkołę prywatną. W ten sposób 5 lipca 1906 roku podpisano akt o utworzeniu placówki. Pięć lat później szkolne mury opuścili pierwsi maturzyści. "Jedynka" ma w swoim dorobku poczet sławnych absolwentów. Sprawdźcie, kto znany skończył Liceum im. Kopernika.