Co jest grane 24

5928 imprez dziś
Do poczytania
 • Na co do kina? Ranking premier tygodnia

  Na co do kina? Ranking premier tygodnia

  KINO

  Na co w tym tygodniu można iść do kina? Jak zawsze przygotowaliśmy dla was ranking premier tygodnia. A w piątek, 29. kwietnia na ekrany wchodzą cztery filmy: "Opiekun", "Phantom Boy", "Bone Tomahawk" i "Babka". Wszystkie, według naszych recenzentów świetne.

Nie przegap!
 • Kolory Prawosławia. Polska

  Kolory Prawosławia. Polska

  wystawa

  Wystawa „Kolory Prawosławia. Polska” jest prezentacją zdjęć ukazujących bogactwo i różnorodność tradycji prawosławnej na polskich ziemiach. Autorzy zdjęć to zarówno amatorzy, jak i profesjonalni fotograficy. Pomysłodawcą przygotowania ekspozycji i koordynatorem projektu jest Aleksander Wasyluk związany z serwisem internetowym poświęconym prawosławnemu chrześcijaństwu w fotografii - OrthPhoto.net. Ekspozycja do tej pory była kilkukrotnie prezentowana w Polsce oraz w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli, wszędzie wzbudzała duże zainteresowanie. Kolejnym miejscem, w którym wystawa będzie udostępniona jest Łódź – miasto o wielokulturowej i wielowyznaniowej historii, gdzie od 2. poł. XIX wieku żyje także społeczność prawosławna.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Po tamtej stronie drzwi

  Po tamtej stronie drzwi

  horror

  Psychologiczny film grozy, utrzymany w stylusłynnego „Szóstego zmysłu”. Maria (Sarah Wayne Callies – „Epicentrum”, serialTV „Skazany na śmierć”) mieszka wraz z rodziną w egzotycznych Indiach. Wiedzie szczęśliwe życie do dnia, w którym jej kilkuletni syn ginie w wypadku samochodowym. Zrozpaczona Maria odkrywa, że istnieje odwieczny rytuał, który pozwala żywym nawiązać ostatni kontakt z umarłymi i pożegnać się z nimi. Wyrusza w podróż do starożytnej świątyni, w której tajemnicze drzwi pełnią rolę portalu między dwoma światami. Na miejscu Maria łamie złożoną wcześniej przysięgę i otwiera drzwi, które miały na zawsze pozostać zamknięte. Narusza tym samym równowagę między życiem i śmiercią, nie zdając sobie sprawy, jakie będą konsekwencje jej czynu… 

 • Łowca i Królowa Lodu

  Łowca i Królowa Lodu

  fantastyka

  Ocena 2/6

  Zdradą złamane serce uwolni moce, jakich nie znał świat. Ześle zimę, jakiej nie znała ziemia. Zemstę, jakiej nie znał człowiek. Charlize Theron, Chris Hemsworth, Emily Blunt i Jessica Chastain w filmie „Łowca i Królowa Lodu”, sequelu wielkiego przeboju kinowego „Królewna Śnieżka i Łowca”. Na długo zanim Królewna Śnieżka zwyciężyła wszechwładną Ravennę (Theron), Zła Królowa panowała nad światem u boku swej dobrej siostry Freyi (Blunt). Wszystko zmienia się, gdy ginie córka Dobrej Królowej. Aby nie czuć bólu straty, piękna Freya zamienia swe nieskalane złem serce w lód, otacza je lodową fortecą, co uwalnia moce, których nie była świadoma. By nie myśleć o stracie, w odległej krainie na Dalekiej Północy Królowa Lodu tworzy armię łowców. Najpotężniejszą, śmiercionośną armię świata. Ale zasada – w armii i królestwie – jest jedna – nigdy, przenigdy nie kochać. Nikogo i niczego. Kto pokocha, tego życie znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z każdym dniem potężna armia Freyi rośnie w siłę, nie jest jednak silna na tyle, by zagrozić armii Królewny Śnieżki. Tylko złowieszcze lustro dałoby Królowej Lodu taką moc… Twórcy „Łowcy i Królowej Lodu” zapowiadają, że film przebije efektami i widowiskowością pierwszą część. Ma zresztą ku temu wszelkie predyspozycje – za produkcję obrazu odpowiadają twórcy „Alicji w Krainie Czarów” i „Czarownicy”. Na ekranie zobaczymy spektakularne efekty specjalne, baśniowość na pograniczu świata fantasy i jedne z najpiękniejszych kostiumów, jakie widzieliśmy w kinie. Ale przede wszystkim dowiemy się, czy miłość naprawdę zwycięży wszystko. Dzięki filmowi w reżyserii Cedrica Nicolasa-Troyana poznamy wcześniejsze losy Królowej Ravenny (Charlize Theron) i Łowcy Eryka (Najseksowniejszy Mężczyzna 2014 r. według magazynu „People” – Chris Hemsworth), zanim Królewna Śnieżka zaczęła przewyższać Ravennę urodą. Lepiej poznamy historię Łowcy Eryka, którego, o czym wiemy z „Królewny Śnieżki i Łowcy”, żona została zamordowana przez „nikczemne siły”. Poprzednik „Łowcy i Królowej Lodu” zarobił prawie 4

 • Piąta fala

  Piąta fala

  przygodowy

  Nie jesteśmy sami we wszechświecie. Obcy najpierw odebrali nam elektryczność, potem zrzucili powodzie, zarazy i inne klęski żywiołowe. I tak, po czwartej fali ataku kosmicznych najeźdźców z siedmiu miliardów mieszkańców Ziemi została zaledwie przerażona i zdesperowana garstka. Cywilizacja obcych przewyższa naszą tysiąckrotnie, udało im się poznać nasz sposób myślenia, przewidywać każdy krok. Niewiele wskazuje, by ktokolwiek przetrwał nadchodzącą piątą falę. Świat, w którym żyją Cassie, Evan, Ben i Sams, to płonące wymarłe miasta, krajobraz apokaliptyczny, nikt z ocalałych nie ufa nikomu innemu, strach paraliżuje Ziemię. Młodzi bohaterowie, by przetrwać, muszą dowiedzieć się, kim są przybysze, dlaczego chcą zgładzić ludzkość i czy istnieje choćby szansa na przetrwanie. Może im w tym pomóc młody mężczyzna, którego spotyka Cassie. Film oparty na bestsellerowej powieści (21 tygodni na liście bestsellerów „The New York Timesa”) Ricka Yanceya „Piąta fala”.

 • Lody rzemieślnicze. Które lodziarnie odwiedzić w majówkę? [SONDA]

  Chociaż wiosna nie rozpieszcza nas słoneczną pogodą sezon na lody już się rozpoczął. Łódzkie lodziarnie serwujące produkty własnego wyrobu prześcigają się w ofertach. Obok klasycznych lodów śmietankowych i czekoladowych, codziennie podawane są nowe smaki. Gdzieniegdzie można spotkać też lody w wersji wegańskiej na bazie sojowego lub ryżowego mleka. Miłośnicy zimnych deserów mają w czym wybierać! A gdzie waszym zdaniem są najlepsze lody w Łodzi?

 • "Cuda" łódzkiej architektury. Śmieje się cała Polska [PRZEGLĄD]

  Jedną z cech dobrej architektury jest wkomponowanie obiektu w krajobraz. I chociaż ten łódzki pozostawia wiele do życzenia, chociażby za sprawą setek zdewastowanych kamienic, to są twory, szpecące go jeszcze bardziej. Główne grzechy współczesnego budownictwa rodem z Łodzi to: zero szacunku dla zabytkowej XIX-wiecznej zabudowy, dobierane z ułańską fantazją kolory elewacji, fascynacja antykiem albo posuniętym do granic możliwości minimalizmem. Do tego przekonanie, że co za płotem, to moje i wara wszystkim od tego. Niestety, osoby zza płotu mają oczy, a co gorsze - mają poczucie estetyki. I bardzo boli je to, co widzą. Zobaczcie obiekty, z których śmieje się cała Polska.

 • Od Dubaju po Los Angeles. Murale łodzian podbijają świat [ZDJĘCIA]