Wólczańska 151

2/10

Pod koniec XIX weku stała tu dwupiętrowa kamienica. Na początku XX wieku dobudowano jej jeszcze jedno piętro i poddasze. 100 lat później budynek doczekał się remontu, w ramach którego odnowiony został dach, fasada, klatki schodowe i balkony. W kamienicy jest nowa stolarka i od niedawna centralne ogrzewanie.

Komentarze (62)
Zaloguj się
 • Gość: Łódź

  Oceniono 104 razy 100

  Jakby całą Łódź tak wyremontować to byłoby to chyba najłdniejsze miasto w Polsce.Proponuję zamiast budowy stadionów wyremontować następne 300 kamienic!

 • Gość: Mat

  Oceniono 60 razy 54

  Już antenkę ktoś zdążył zamontować psując cały urok kamienicy. Czy w Polsce nie może być tak, jak w cywilizowanych krajach - zero anten na frontach budynków?

 • 19mareko51

  Oceniono 46 razy 42

  Ja mieszkałem przed remontem na Legionów 38.Niestety gość "mm" jest sfrustrowanym malkontentem,który wypisuje bzdury.Posiadam kilkaset zdjęć z remontu i jak kogoś to interesuje mogę je udostępnić.Ja nie mogę się doczekać zakończenia remontu!
  Będę mieszkał w odnowionej kamienicy z CO !!!

 • pandzl

  Oceniono 26 razy 24

  Dobrze, że robi się cokolwiek, ale też jest trochę prawdy że robi się na wynik. Widziałem tyle niedoróbek albo głupich rozwiązań, że we własnym domu bym pewnych rzeczy nie odebrał. Druga rzecz że ludzie nie szanuję tego co dostali, nawet jeśli nie było to zrobione idealnie, bo już niektóre rzeczy są poniszczone. Najważniejsza uwaga - brakuje porządnych odbiorów od wykonawców.

 • Gość: łodzianin

  Oceniono 30 razy 16

  Każda zmiana na lepsze jest pożądana. Szkoda jedynie, że wybór obiektów do renowacji odbywa się chyba wyłącznie drogą losowania, bez logicznego planowania i zachowania jakiejkolwiek konsekwencji.
  Ot choćby zapraszam na ulicę Wólczańską, do obejrzenia kamienic zaprezentowanych na dwóch pierwszych slajdach. Mamy odnowioną Wólczańską 145, 147 i 151. Pomiędzy nimi kłuje w oczy szara, brudna i rozpadająca się kamienica nr 149 ze smętnie powiewającym bannerem "mieszkanie pilnie sprzedam"... Warto nadmienić, że posesje 147, 149 i 151 "na zapleczu" łączą się z terenem, na którym stoi powojenny, zgrabny, niedawno odnowiony blok mieszkalny. Fajna okazja na spójne zagospodarowanie chociaż kawałka przestrzeni została zaprzepaszczona, ponieważ zapewne nikt z urzędników przed podjęciem decyzji o remontach nie zadał sobie trudu przeprowadzenia wizji lokalnej. I tak mamy piękną (no dobrze - ładną) kamienicę po lewej i po prawej stronie, przyjemny blok w tle i szare, zmurszałe i popękane mury oraz rozpadające się komórki z dykty po środku. Czy na pewno jest czym się chwalić?...

 • Gość: wujtommy102

  Oceniono 18 razy 14

  Odnowiony fragment ul. Legionów jest największym sukcesem programu Mia100kamienic , ale na tym przykładzie widać jednocześnie konieczność uzupełnienia tego programu o wsparcie remontów sąsiednich kamienic. Prawa strona ul. Legionów jest pięknie odnowiona natomiast po lewej stronie kamienice są skrajnie zaniedbane i cały efekt rewitalizacji tego odcinka ulicy ginie.Konieczne jest wsparcie remontów części frontowych sąsiednich kamienic( oficyny często nadają się tylko do wyburzenia) w ramach partnerstwa publiczno -prywatnego, gdyż inaczej nigdy nie będą one odnowione.Najgorzej wygląda akurat jedyna kamienica wpisana do rejestru zabytków pod adresem Legionów 20. Nie są problemem pieniądze,skoro znaleziono 15 mln złotych na odnowienie 5 kamienic , na pewno znalazłaby się w kasie kwota np. 2 mln zł na wsparcie remontów pozostałych. Problemem jest niechęć urzędników do znalezienia odpowiedniej formuły prawnej czy też zorganizowania dofinansowania unijnego.

 • Gość: mikro_klik

  Oceniono 14 razy 10

  To jest najlepszy projekt obecnej władzy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX