Centrum handlowe: Manufaktura i Ptak Outlet

3/6

Fot. Tomasz Stańczak / AG

Manufaktura to centrum handlowo-rozrywkowe zbudowane na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego i jedna z wizytówek Łodzi. Na blisko 30 ha terenu powstała galeria handlowa, multiplex, hotel, siedziba Muzeum Sztuki, zaplecze rekreacyjno-rozrywkowe z kręgielnią, ścianą wspinaczkową, klubem bilardowym i dyskoteką oraz wiele restauracji i barów.

W centrum Manufaktury powstał trzyhektarowy rynek z fontannami, który latem zamienia się w piaszczystą plażę, a zimą w lodowisko.

Ptak Outlet to największe w Polsce centrum wyprzedażowe. Na 33 tys. mkw. powstało kilkadziesiąt sklepów. Oferowane w nich ceny mają być o co najmniej 30 proc. niższe niż w tzw. sklepach regularnych. Położenie gigantycznego outletu jest idealne. Tuż obok drogi krajowej nr 1 północ - południe i zaraz przy węźle z budowaną drogą ekspresową S8. Już teraz w zasięgu podróży samochodem nieprzekraczającej półtorej godziny mieszka 7 milionów ludzi.

Ptak Outlet to pierwsza część inwestycji o nazwie Ptak Expo. W przyszłości, oprócz centrum wyprzedażowego, znajdą się tam jeszcze Retail Park z hipermarketem spożywczym i budowlanym oraz Centrum Kongresowo-Hotelowe ze strefą rozrywki.

Komentarze (8)
Zaloguj się
 • mkt123

  Oceniono 15 razy 9

  Bardzo fajnie, super. Mam tylko dwa minusy, jeden to to że piksele są zbyt duże, projekt robiony na ekranie komputera a realna rzeczywistość dała to , że obrz czarno biały klatka z filmu zakazane piosenki widać dopiero z paru kilometrów dobrze z bliska kompletnie nic nie widać. To duży błąd. Z bliska piksele powinny dawać czytelny obraz, to za jakiś czas trzeba by poprawić.

  Drugi minus to doradztwo, która to firma doradziła by Sukcesja zrezygnowała z hotelu, przecież to najlepsze miejsce-położenie dla hotelu który by przejął obsługę wszystkich targów w Hali Targowo-Wystawienniczej a baza hotelowa w Łodzi nadal jest na niskim poziomie ilościowym.

 • potp

  Oceniono 7 razy 3

  Nie wiedziałem, że mamy tak dużo centrów handlowych by nagradzać aż trzy jednocześnie, w tym jedno działające już od lat a inne jeszcze nie wybudowane, jakieś niepoważne te nagrody..!

 • potp

  Oceniono 6 razy 2

  6 nagród? nie za dużo na raz? a co jeśli w danym roku w województwie powstanie jeden hotel? automatycznie będzie nagrodzony?

 • dladladla

  Oceniono 3 razy 1

  No i jak grzyby po deszczu!!! Oczywiście!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX