To właśnie w sprzedaży jest największe zapotrzebowanie na pracowników. Choć w wielu sieciach funkcjonują już kasy samoobsługowe (w Auchan w Manufakturze, Tesco na Widzewskiej czy Rossmannie w Galerii Łódzkiej), to i tak kasjerzy są najbardziej poszukiwaną grupą zawodową. Kilka dni temu na portalu pracuj.pl było prawie 500 ofert pracy w sprzedaży w Łodzi.

Dlatego postanowiłam sprawdzić, ile zarabiają kasjerzy dużych sieci handlowych w Łodzi. Do zestawienia wybrałam dziesięć sieciówek.Zbierając informacje do tego artykułu działałam na dwa sposoby. Oficjalne jako dziennikarka wysyłałam prośby do rzeczników firm o udostępnienie informacji, ile zarabiają kasjerzy. Odwiedziłam też sklepy - wtedy pytałam pracowników już jako osoba poszukująca pracy.   

Biedronka: 3000 złotych + premia

W widzewskiej Biedronce znalazłam ulotkę o poszukiwaniu pracowników na stanowisko sprzedawca-kasjer. Sieć oferuje 3 tys. zł brutto łącznie z nagrodą za brak nieplanowanych nieobecności. Pensja po przepracowaniu 3 lat wzrasta o 300 złotych brutto. Co kwartał pracownicy mogą otrzymać także premię uznaniową zależną od wyników - do 500 złotych. To najwyższe wynagrodzenie w naszym zestawieniu. To wszystko oficjalne informacje uzyskane z biura prasowego Biedronki.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej