W nocy z poniedziałku (17 września) na wtorek minął termin zgłaszania kandydatów na radnych miejskich. Łódź podzielono na osiem okręgów – w każdym z nich jest do zdobycia pięć mandatów. Do wyborów chce przystąpić 12 komitetów.

Największe szanse na zwycięstwo ma komitet obecnej prezydent Hanny Zdanowskiej, złożony m.in. z polityków PO, SLD i Nowoczesnej. Główni rywale to PiS, Koalicja TAK! oraz Kukiz’15. W których okręgach zapowiada się najciekawsza rywalizacja, a gdzie o mandat powalczą liderzy ugrupowań? Przyjrzeliśmy się wszystkim listom.

CZYTAJ TAKŻE: Wybory samorządowe 2018. Waldemar Buda bez logo PiS na billboardzie [KOMENTARZ]

Okręg 8 – Zdanowska, Markwant i Misztal

Najważniejsza osoba w łódzkiej polityce, czyli Hanna Zdanowska, jest jedynką na Widzewie (wszystkie składające się na okręgi osiedla przedstawiamy na dole). Z komitetu wyborczego obecnej prezydent startują także Tomasz Kacprzak z PO (przewodniczący rady miejskiej, na zdjęciu poniżej) i Sylwester Pawłowski z SLD (szef klubu, były poseł i wiceprezydent Łodzi). PiS stawia na Rafała Markwanta, który dostał się do rady jako przedstawiciel kibiców Widzewa (najpierw z SLD, cztery lata temu z Prawa i Sprawiedliwości). Trójką jest Kazimierz Kluska, były radny wyrzucony z PiS za poprzedniej kadencji.

Pozostało 82% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej