W środę 21 listopada odbędzie się pierwsza sesja nowej kadencji. Wiadomo już, że choć do rady miasta dostały się dwa komitety (Hanny Zdanowskiej i PiS), to jednak 40 radnych podzieli się na trzy kluby.

Tym nowym i jednocześnie największym będzie klub Koalicji Obywatelskiej. Obecnie tworzy go 24 radnych – 21 z PO i troje z Nowoczesnej. Po złożeniu mandatu przez Tomasza Trelę, który ponownie zostanie wiceprezydentem, klub zostanie powiększony o jeszcze jednego radnego z Nowoczesnej.

Kto w KO

Przewodniczącym KO został Mateusz Walasek z PO (dotychczasowy przewodniczący tego klubu), a wiceprzewodniczącym Damian Raczkowski z Nowoczesnej (debiutant w radzie). – Licząc w proporcji do wielkości rady, to najliczniejszy klub w historii Łodzi – zauważa Walasek.

A dlaczego PO i Nowoczesna postanowiły połączyć siły? – Te wybory pokazały, że działanie razem daje lepsze efekty. Nasze ugrupowania zadeklarowały już współpracę na poziomie sejmików, ale chcą także na przenieść je na szczebel miejski. To dobre rozwiązanie – odpowiada Walasek.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej