OFF Północna to przegląd małych form dramatyczno-muzycznych. Festiwalowi towarzyszy konkurs wokalny. Nagrodą będzie statuetka Jonaszka. – Chcieliśmy mieć patrona i statuetkę, która mogłaby się stać symbolem muzycznej Łodzi. Zwróciliśmy się do spadkobierców Jonasza Kofty i uzyskaliśmy zgodę – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego.

Jak Oscar

Z prośbą o zaprojektowanie statuetki Muzyczny zgłosił się do Akademii Sztuk Pięknych, z którą teatr współpracował już m.in. przy produkcji rock-opery „Jesus Christ Superstar” (studenci ASP stworzyli wówczas plakat i projekty kostiumów). – Z wielką radością się zgodziłam w imieniu naszej młodej społeczności artystycznej – dodaje prof. Jolanta Rudzka-Habisiak, rektor ASP.

Na przygotowanie projektów studenci i doktoranci uczelni mają czas do 8 lutego. Nie ma ograniczeń formalnych. Prof. Rudzka-Habisiak: – Studenci mogą pracować w tradycyjnych materiałach jak glina czy gips, ale też eksperymentować np. z wykorzystaniem drukarki 3D. Statuetka może być figuratywna, Kofta jest postacią charakterystyczną o ekspresyjnej i rozpoznawalnej fizjonomii. Ale nie musi, dopuszczamy też projekty abstrakcyjne. Ważne, żeby statuetka była uniwersalna, jak Oscar.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej