We wtorek (12 lutego) na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi zatrzymano trzy osoby z kierownictwa PKN Orlen SA. Wśród nich znajduje się były prezes zarządu spółki - Jacek K. Pozostali zatrzymani w sprawie to byli dyrektorzy biur PKN Orlen: Michał S. i Leszek K. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Po zakończeniu przeszukań zatrzymanych przewieziono do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, gdzie mieli usłyszeć zarzuty.

- W dniu zatrzymania przesłuchaliśmy Jacka K., a następnie Michała S. Wyjaśnień nie złożył jeszcze tylko Leszek K. - poinformował w środę, 13 lutego, rano prokurator Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Orlen wydaje oświadczenie

Jacek K. i Michał S. usłyszeli już zarzuty. Wszystkim zatrzymanym zarzuca się przestępstwa niegospodarności na szeroką skalę, a w efekcie działalność na szkodę państwowej spółki. Na obecnym etapie postępowania prokuratura odmawia jednak udzielenia dokładniejszych informacji na temat charakteru zarzucanych zatrzymanym przestępstw.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej