Galeria zdjęć otworzy się po kliknięciu na pierwszą fotografię.

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości pseudokibiców, którzy 25 sierpnia 2018 roku wtargnęli na płytę boiska podczas meczu Widzewa z Resovią. Technicy kryminalny z zapisów monitoringu wybrali wizerunki intruzów. Mundurowym nie udało się jednak ustalić tożsamości wszystkich z nich. O pomoc proszą łodzian.

Wszyscy, którzy rozpoznają pseudokibiców, proszeni są o kontakt z  KWP w Łodzi pod numerami telefonów: 42 665-39-56 lub kom. 795 376 127 i KMP 42 665-35-16, e-mail: wdszpp@ld.gov.pl. Policja obiecuje anonimowość.

CZYTAJ TAKŻE: Skandal na stadionie Widzewa. Kibole pokazali, że są bezkarni [KOMENTARZ]

Spacer po płycie boiska

Przypomnijmy. Mecz Widzewa z Resovią z końca sierpnia 2018 roku zapadł w pamięci sympatykom obu klubów. Już w szóstej minucie w ruch poszły race, rzucono kilka patard, a z powodu dymu gra została przerwana na kilka minut. Chwilę potem przy ławce rezerwowych Resovii doszło do awantury.  Trener gości krzyczał, że został oblany piwem.  Domniemany sprawca czuł się bezkarny i pokłócił się z członkami sztabu szkoleniowego Resovii. Podczas drugiej połowy z sektora Widzewa  na boisko wtargnęła grupa kilkudziesięciu kibiców. Przeszli wzdłuż band reklamowych za bramkę z przeciwnej strony. Po chwili z trybuny głównej ruszyła kolejna grupa. Okrążyli boisko.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej