Przebudowa drogi krajowej nr 1 do standardu autostrady na odcinku od Tuszyna do Częstochowy została podzielona na pięć odcinków. Cztery z nich biegną przez województwo łódzkie. Trzy od miesięcy mają już wykonawców. Na dwóch (Radomsko – granice województwa oraz Tuszyn – Piotrków) prace się rozpoczęły. Na odcinek od Kamieńska do Radomska drogowcy wejdą w maju.

CZYTAJ TEŻ: Kolejny odcinek "gierkówki" do przebudowy. Nowe utrudnienia

Szczęśliwie kończy się zamieszanie z ostatnim fragmentem inwestycji, czyli drodze z Piotrkowa do Kamieńska. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na wykonanie tej części zakończył się niepowodzeniem. Firmy, które złożyły najkorzystniejsze oferty na jego budowę, wycofały się. Tłumaczyły, że przestały im się opłacać.

Trzeba było ogłosić kolejny przetarg.Koperty z ofertami otwarto w połowie lutego. W budżecie zadania (897 mln zł) zmieściła się jedna firma. To Mirbud ze Skierniewic, która zażądała 857 mln zł. Oferent spełnił wszystkie warunki formalne, dzięki czemu można z nim podpisać umowę. Jak informuje łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nastąpi to w czwartek (17 kwietnia).

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej