Podobnie jak przed tygodniem z Elaną Toruń (1:0) także i przeciwko GKS szkoleniowcy przygotowują dwie jedenastki. Trener Kazimierz Moskal będzie mógł skorzystać także z trzech zawodników, którzy narzekali ostatnio na urazy, czyli Kamila Rozmusa, Mateusza Gamrota i Patryka Bryły. Z pierwszym zespołem znów trenuje Mikołaj Maschera, który ostatnio także narzekał na uraz. Niektórzy ełkaesiacy, podobnie jak tydzień temu, wzmocnią drużynę rezerw, która w sobotę zmierzy się z Ceramiką Opoczno.

Bogactwo wśród napastników

Trudno nie przyznać racji Moskalowi, że po jednej grze kontrolnej i kilkunastu zajęciach trudno oceniać zimowe transfery. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w ataku, gdzie do dyspozycji szkoleniowców są Łukasz Sekulski, Rafał Kujawa i Jewhen Radionow. Z Elaną nie zagrał Ukrainiec, odesłany wcześniej do rezerw.

Dla czwartego w drugiej lidze GKS będzie to pierwszy z ośmiu zaplanowanych sparingów. Podopieczni trenera Artura Derbina na razie mocno ćwiczą, bo celem drużyny jest powrót do pierwszej ligi. Klub wciąż szuka klasowego napastnika, a jednym z kandydatów ponoć jest Radionow, którym ostatnio interesowało się również Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej