W poniedziałek zakończyła się pierwsza runda rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Pierwsze miejsce zajął Chemik Police, mimo porażki w ostatniej kolejce z ŁKS Commercecon, a drugie Developres Rzeszów. Oba kluby mają już zapewniony awans do półfinałów, o które walczą zespoły z pozycji 3-6.

ŁKS na remis z rywalem

Trzecie w tabeli ełkaesianki zagrają z BKS Bielsko-Biała, który już wcześniej zapewnił sobie szóstą pozycję, ze stratą aż 12 punktów do aktualnych jeszcze wicemistrzyń Polski. Jednak już wyniki bezpośrednich spotkań pokazują, że nie będzie to proste zadanie, bo w pierwszej rundzie ŁKS Commercecon wygrał w Łodzi 3:0, a w rewanżu został rozbity, zdobywając tylko 53 punkty.

Trudny przeciwnik Grot Budowlanych

W podobnej sytuacji są Grot Budowlani, którzy przed ostatnią kolejką mieli jeszcze szansę wyprzedzić lokalne rywalki, pod warunkiem zwycięstwa za trzy punkty z Energą KKS Kalisz. Już po dwóch setach wyjaśniło się, że Budowlane zakończą fazę zasadniczą na czwartej pozycji, bo przegrywały 0:2. Trzy kolejne partie łodzianki wygrały wyraźnie, dzięki czemu zakończyły tę część rozgrywek z kompletem zwycięstw na wyjeździe.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej