To pierwszy w historii siatkówki przypadek, by dwie żeńskie drużyny z jednego miasta zagrały w finale. Nową historię napisały ŁKS Commercecon i Grot Budowlani. Łódzkie zespoły dokonały nie lada wyczynu, bo wyeliminowały faworytów: pierwsze w półfinale pokonały Developres SkyRes Rzeszów (3:2 i 3:0), a drugie okazały się lepsze od Chemika Police (3:0 i 3:1), przerywając tego serię pięciu kolejnych triumfów w lidze.

Derbowe finały zapowiadają się więc bardzo ciekawie, a zainteresowanie jest ogromne. Dlatego pojawił się pomysł, aby przenieść mecze do trzy razy większej Atlas Areny. Sprzeciwiły się jednak zawodniczki, które wolą grać w Sport Arenie.

Gospodyniami pierwszego spotkania, który rozegrany zostanie 23 kwietnia, będą ełkaesianki, bo były wyżej w tabeli po fazie zasadniczej. Ponad dwa tysiące biletów zostało wykupionych w jeden dzień. Pozostała część została przekazana kibicom Grot Budowlanych oraz do dyspozycji obu klubów. Mistrzem Polski zostanie zwycięzca trzech spotkań, a kolejne zaplanowane są na 26 i 29 kwietnia oraz na 2 i 5 maja.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej