Jerzy Walczyk: Wygrana z Sandecją Nowy Sącz, przy ewentualnej przegranej Stali Mielec z Chojniczanką Chojnice może sprawić, że ŁKS w tej kolejce praktycznie zapewni sobie awans do ekstraklasy. Trudno bowiem przypuszczać, aby drużyna następnie przegrała pięć kolejnych spotkań ligowych.

Tomasz Salski, prezes ŁKS: To jest gdybanie. Bardzo realne podchodzę do piłki, gdyż to jest zdrowsze dla organizmu. Patrzę wyłącznie na to, co nas czeka w piątkowym meczu z Sandecją. Do meczu przygotowujemy się w normalnym trybie, dlatego w ogóle nie patrzymy, co może się wydarzyć za tydzień, dwa czy w połowie maja.

Podczas prezentacji trenera Kazimierza Moskala przed sezonem mówił pan, że to szkoleniowiec, który zagwarantuje awans do ekstraklasy.

– I to dzisiaj się sprawdza... Dlatego wspólnie z trenerem i jego sztabem doszliśmy do porozumienia i przedłużyliśmy umowę do końca czerwca 2022 roku. Cieszymy się, że w tak szybki sposób udało się dojść do porozumienia, dosłownie w jedno popołudnie ustaliliśmy szczegóły. Sam się dziwiłem, że wyszedłem z tak dużymi liczbami, bo później doszedłem do wniosku, że niżej powinienem zacząć. Stało się.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej