21 października nie wybraliśmy w województwie wszystkich prezydentów, burmistrzów i wójtów. Potrzebna będzie druga tura. Zaplanowano ją na 4 listopada.

Kto będzie prezydentem...

W Zduńskiej Woli do drugiej tury nie dostał się dotychczasowy prezydent Piotr Niedźwiedzki (9 proc.), który sprawował urząd przez ostatnie 10 lat. Niedźwiedzki jest bratem popularnego dziennikarza radiowego Marka Niedźwiedzkiego. O zwolniony fotel prezydenta powalczą Konrad Pokora z Koalicji Obywatelskiej (dostał 37,8 proc. głosów w pierwszej turze) i Damian Kunert z Prawa i Sprawiedliwości (27,8 proc.). Większe szanse na zwycięstwo ma Pokora, który jest działaczem Platformy Obywatelskiej.

W Zgierzu także druga tura. Spotkają się w niej obecny prezydent Przemysław Staniszewski (własny komitet) i Agnieszka Hanajczyk, posłanka Platformy Obywatelskiej.Do Zgierza przyjechali namawiać do głosowania za Hanajczyk politycy PO - prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, posłanka Henryka Krzywonos i przyszły prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Czy to pomoże, skoro w pierwszej turze Staniszewski zdobył 47,6 proc. głosów, a Hanajczyk 22,6? Co ciekawe, komitety Staniszewskiego i Koalicji Obywatelskiej miały prawie takie same wyniki w wyborach do rady miejskiej. Odpowiednio 29,1 i 27,6 proc.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej