Miejsce: Tel Aviv Urban Food

Adres: ul. Piotrkowska 122

Kuchnia: wegańska, bliskowschodnia

Uwagi: w restauracji preferowana jest płatność kartą, przy zamówieniu powyżej czterech osób doliczany jest napiwek 10 proc. od rachunku

Restauracja Tel Aviv Urban Food, którą miałem okazję odwiedzić w zeszły weekend, działa od kwietnia na parterze kamienicy przy Piotrkowskiej 122. Tel Aviv Urban Food to pierwsza w Polsce wegańska sieć restauracji z kuchnią bliskowschodnią. Łódź jest drugim po Warszawie miastem, gdzie można spotkać lokal z tym szyldem.

ZOBACZ TAKŻE: Restauracje w Łodzi. Tel Aviv otwiera się na Piotrkowskiej

Tel Aviv to nie tylko jedzenie

Wystrój łódzkiej restauracji nawiązuje stylem do pozostałych lokali marki. Nie zabrakło w nim jednak charakterystycznych akcentów. To chociażby secesyjne ornamenty zdobiących ścianę na wprost wejścia, czy podświetlany neon przedstawiający „chamsę”, zwaną także „ręką Fatimy” – symbol ochrony przed nieszczęściem, otwartości i życzliwości. Bo – jak przyznają twórcy restauracji – Tel Aviv Urban Food to nie tylko jedzenie, ale także promowanie świadomego odżywiania i ekologii. Informacje na ten temat znalazły się w menu. Po lekturze kilku zdań dowiaduję się, że oprócz mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, tutejsza kuchnia nie używa także oleju palmowego, którego produkcja niszczy lasy tropikalne oraz że w restauracji zrezygnowano ze stosowania plastikowych słomek.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej