Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
A co będzie się działo na lotnisku do czasu letnich czarterów, na razie mamy tylu pasażerów co Bydgoszcz. Lublinek mimo świetnej obecnie bazy i centralnego położenia w kraju ciągle nie może się utrzymać bez dużej dotacji magistratu z powodu zbyt małej liczby pasażerów i połączeń w porównaniu np.z Poznaniem czy Wrocławiem. W ostatnich dniach podano,że port lotniczy w Modlinie, konkurencyjny dla Łodzi, będzie otwarty dopiero w maju i jest teraz wyjątkowa okazja aby przejąć część tanich linii z zatłoczonego Okęcia a przy zapewnieniu im dużej liczby pasażerów zdystansować również w przyszłości to kiepskie i wiecznie zamglone lotnisko. Trzeba działać szybko i po przejęciu nawet okresowo tych linii należy zabezpieczyć im dużą liczbę pasażerów również z innych województw ( np z rejonu Kalisza czy Mazowsza) zapewniając dobry dojazd z Dworca Kaliskiego. I dlatego potrzebna jest linia 86A prowadząca z Pl.Dąbrowskiego w kierunku ul.Legionów i dalej Al.Unii z przystankiem naprzeciw wyjścia z peronów I-III na lotnisko zapewniając zarazem jedyne połączenie dużego osiedla przy Pienistej z pobliska Retkinią i centrum. Prezes naszego lotniska nie wygląda na dobrego fachowca ani osobę specjalnie obrotną( sama polityczna prawomyślność tu nie wystarcza) a trzeba się starać także o inne tanie połączenia niż Ryanair. Jeśli nawet lotnisko otrzyma kilka dodatkowych linii ,to aby pozyskać pasażerów spoza Łodzi trzeba ich wtedy natychmiast powiadomić poprzez internet i reklamę o wygodnych , szybkich połączeniach linią 86A z Dworca Kaliskiego i linią 65 z dworca autobusowego ,a na pewno nikt z zarządu lotniska na taki prosty pomysł sam nie wpadnie. Pasażerowie tanich linii nie chcą korzystać z drogich nie-korporacyjnych taksówek.Dlatego takie rozwiązania powinny być zawczasu przygotowane.
"W ostatnich dniach podano,że port lotniczy w Modlinie, konkurencyjny dla Łodzi, będzie otwarty dopiero w maju i jest teraz wyjątkowa okazja aby przejąć część tanich linii z zatłoczonego Okęcia a przy zapewnieniu im dużej liczby pasażerów zdystansować również w przyszłości to kiepskie i wiecznie zamglone lotnisko." Nie da rady. Tutaj na utrzymanie pozycji Modlina idą potężne publiczne pieniądze z mazowieckiego Np. Ryanairowi jest dopłacana różnica w opłatach lotniskowych między Modlinem a Okęciem, za to że na czas remontu Ryanair korzysta właśnie z Okęcia, a nie np. z Łodzi. Gdyby ten remont miał trwać dwa lata, pewnie i przez ten czas by dopłacano. A forumowym niedojebom przeszkadza, że dopłaca się do Lublinka. Żal jakich mamy mieszkańców.
już oceniałe(a)ś
0
0
Pani Wioletto! Prosze nie wprowadzac w blad czytelnikow. Nie wiem czy Pani byla w tych miejscach (Sharm, Hurgada). Hurgada ma zniszczoną rafe i dostep do niej jest tylko z kilku plaz. Chcac zobaczyc fajne miejsce z rafa w Hurgadzie, czesto sa to rejsy do Sharmu (w inne miejsca rowniez,). Pozdrawiam
już oceniałe(a)ś
1
0
Tunel (w)czasowy !! warto pojechać na Majorkę na której Chopin schronił się po swej śmierci... jak się właśnie dowiedziałem z GW : "Majorka to największa wyspa w archipelagu Balearów. Ma długość około 100 km, a wiec można ją objechać nawet jednego dnia, koniecznie odwiedzając stolicę z portem jachtowym oraz muzeum Fryderyka Chopina w miejscowości Valldemossa (kompozytor mieszkał na Majorce w latach 1938-1839 z George Sand)"
już oceniałe(a)ś
1
0
Witam posiadam tanie w pełni wyposażone, samodzielne mieszkania do wynajęcia w centrum Barcelony, przy katedrze Santa Maria del Mar. Ceny od 15euro za dobę! Po więcej informacji zapraszam na stronę www.noclegiwbarcelonie.pl
już oceniałe(a)ś
0
0
A co do czasu letnich czarterów? Na razie mamy tyle pasażerów co lotnisko w Bydgoszczy. Łódzkie lotnisko mimo świetnej obecnie bazy i centralnego położenia w kraju ciągle nie może się utrzymać bez dużej dotacji magistratu z powodu zbyt małej liczby pasażerów i połączeń w porównaniu np.z Poznaniem czy Wrocławiem. W ostatnich dniach podano,że port lotniczy w Modlinie, konkurencyjny dla Łodzi, będzie otwarty dopiero w maju i jest teraz wyjątkowa okazja aby przejąć część tanich linii z zatłoczonego Okęcia a przy zapewnieniu im dużej liczby pasażerów zdystansować również w przyszłości to kiepskie i wiecznie zamglone lotnisko. Trzeba działać szybko i po przejęciu nawet okresowo tych linii należy zabezpieczyć im dużą liczbę pasażerów również z innych województw ( np z rejonu Kalisza czy Mazowsza) zapewniając dobry dojazd z Dworca Kaliskiego. I dlatego przydałaby się linia 86A z trasą biegnącą z PL.Dąbrowskiego w kierunku Legionów i dalej Al.Unii z przystankiem przy dworcu( naprzeciw wyjścia z peronów I-III) na lotnisko łącząc jednocześnie duże osiedle przy Pienistej z Retkinią i centrum. Prezes naszego lotniska nie wygląda na dobrego fachowca ani osobę specjalnie obrotną( sama polityczna prawomyślność tu nie wystarcza) a trzeba się starać także o inne tanie połączenia niż Ryanair. czy Wizzair. Jeśli nawet lotnisko otrzyma kilka dodatkowych linii ,to aby pozyskać pasażerów spoza Łodzi trzeba ich wtedy natychmiast powiadomić poprzez internet i reklamę o wygodnych , szybkich połączeniach linią 86A z Dworca Kaliskiego i linią 65 z dworca autobusowego ,a na pewno nikt z zarządu lotniska na taki prosty pomysł sam nie wpadnie. Pasażerowie tanich linii nie chcą korzystać z drogich nie-korporacyjnych taksówek.Dlatego takie rozwiązania powinny być zawczasu przygotowane.
już oceniałe(a)ś
0
0
w lodzi sie tak bosko zarabia ze mozna sobie polatac .. do biedronki na promocje...
Dobra nie rób z Łodzi trzeciego świata, a z Łodzian niezaradnych ludzi. Wakacyjne czartery są pełne, wycieczki sprzedają się dobrze, a sam w różnych zakątkach świata spotykałem mieszkańców naszego miasta.
już oceniałe(a)ś
6
0
@beldaroh no i dla tego mamy mnij pasażerów niz w Bydgoszczy gidze jest 3 x mnij mieszkańców czyli potencjalnych klientów w lodzi zarabia sie NAJMNIEJ z wszystkich miast porównywalnej wielości w lodzi - lodz to 3 swiat... mnie nie stac na to aby gdziekolwiek polecieć - bo mieszkam i pracuje w lodzi
już oceniałe(a)ś
0
3
Chłopie, najpierw piszesz o niewielkich wynagrodzeniach i nagle przeskakujesz na słabą ofertę lotniska. Niestety Łódź nie posiada wielu popularnych kierunków; Kos, Korfu, Ateny, Stambuł, Agadir, Faro, Gran Canaria, Teneryfa, nie wspominając o destynacjach egzotycznych. Sam tylko raz wylatywałem na wakacje z Łodzi.
już oceniałe(a)ś
1
0
Obstawiam, że nawet gdybyś się wyprowadził z Łodzi do każdego innego miejsca na świecie - również byś sobie nie poradził. Może sprawdź czy masz sprawne ręce, mózg i jaja.
już oceniałe(a)ś
2
0
Biedaku... (i nie chodzi tu wcale o kasę ;)
już oceniałe(a)ś
0
0
@adamczyks Żeby zarabiać trzeba coś umieć. I nie mówię o tym, że trzeba mieć studia. Dobry stolarz, robiący kuchnie na wymiar zarabia miesięcznie 6-7 k na rękę prowadząc własny biznes. Uwierz mi jeśli nie masz kwalifikacji, żadna przeprowadzka Ci nie pomoże.
już oceniałe(a)ś
1
0