Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie "gdzie" a "dokąd"......pyta się w języku polskim....
  @citisus Wszedłem napisać to samo, ale widzę, że już nie muszę. Dziękuję. Myślałem, że jeszcze tylko ja pamiętam tę regułę.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @citisus informacje ze słownika: Gdzie «zaimek zastępujący określenie miejsca, w którym coś się dzieje lub znajduje, kierunku lub trasy ruchu, w zdaniach pytajnych, np. Gdzie byłeś rano? , lub w zdaniach podrzędnych będących rozwiniętym określeniem miejsca, np. Kryli się, gdzie kto mógł.» Dokąd «zaimek wprowadzający pytanie o miejsce, cel lub stan, do którego ktoś lub coś prowadzi albo zmierza, np. Dokąd idziesz?; używany też w pytaniach zależnych, np. Nie wiem, dokąd mamy uciekać.»
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Michnik ,Rapaczynska ,Rywin wiedzą co dobre
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Taaak.., szczegolnie polecam sptkanie kobry, a mozna ja spotkac w mejscach oddalonych od miast. To znaczy, ze smierc jest pewna przed dotarciem do szpitala biorac pod uwage jak skutecznie i szybko dziala jad tego gada. Aby zwiekszyc prawdopodobienstwo spotkania tego przemilego zwierzaka, polecam wieczorne wedrowki. Szeczegolne w okolicach plantacji herbaty, bo tam co roku dochodzi do ukaszen ze smiertelnym skutkiem.
  @mily_niemiec Ferdek Kiepski. Zajaszczurzenie i zawezowienie. Lepsze popierdywanie przed telewizorem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  zwłaszcza, rze wybór lotów z Łodzi jest bogaty, dzięki waadzy oczywizda!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Głupoty. Ileż to razy interesowałem się daleką egzotyką no bo przecież pomarzyć można. Czy ci, którzy sprawdzają te miejsca rzeczywiście tam się udają? Wszyscy? Nie sądzę. Może mały procent.
  @ampolion oczywiscie że sie wybieraja - tylko w lecie - w ziemie przegladaja oferty i rezerwuja z wyprzedzeniem 6 miesiecy + zeby trafic na okazje i za 1500 poleciec do egiptu - w zimie na wakacje lata moze 1 % z czego to wiekszosc to szeofwie firm na kórych 99 % społeczenstwa zepier..... za 1500 miesiecznie
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  My pokochaliśmy Kenię....polecamy !!!
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  jakie to ilosci ludzi jezdza do Azji , setki tysiecy?
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  tymczasem najlepsze plenery w sieci? PLENERY NET
  już oceniałe(a)ś
  1
  4