Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Za każdym razem, odwiedzając Łódź, znajduję nowe piękne zakątki. Już nie mogę się doczekać następnej wizyty. Brawo Łódź!
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Szanowna Pani Redaktor,
  oprócz miejsc opisanych, są również miejsca zretawilizowane całkowicie z prywatnych środków, które ponadto, nie są komercyjne i promują najwyższej klasy łódzkich artystów, za darmo.
  Proszę zajrzeć na stronę www.templum.com.pl
  Łączę wyrazy szacunku
  Janusz Kaźmierczak
  tel. 601 22 40 47
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Pani Leno, rewitalizacja to nie remont, remonty mają być służebne wobec zasadniczych celów rewitalizacji. Więc odpowiadając na pytanie "jak się udała rewitalizacja" nie ma co pokazywać zdjęć budynków, ale zastanowić się, czy osiągnięto cele społeczne zapisane w Gminnym Programie Rewitalizacji. A przy rozproszeniu dotychczasowym mieszkańców, których problemy miały być rozwiązywane, po całym mieście to wątpliwe.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Wszystko bardzo fajnie, ale dlaczego wygląda to razem jakby renowacje sponsorowali producenci farb, a zwłaszcza żółtej, różowej oraz buraczkowej.
  @starygibbon
  Haha, społeczeństwo daltonistów to lubi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @starygibbon
  Kiedyś świat był kolorowy. To komuniści uczynili go szarym i musiałeś go takim zapamiętać. 30 lat po komunie nie chcemy już szarego świata.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @borabbas
  No cóż, prosty i wyposzczony umysł łatwo uwieść kiczem i tandetą.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @starygibbon
  Kreta minojska i starożytna Grecja też były bajecznie kolorowe, a nie białe -jak lubią splątane umysły.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @borabbas
  Słuszna uwaga, nie mogę się nie zgodzić. I oczywiście z tych powodów cały Partenon oraz Forum Romanum są dziś wymalowane na kolorowo niczym landrynka.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @starygibbon
  Nikt rozsądny nie będzie malował ruin (z wyjątkiem Knossos). A te kolory odrestaurowanych kamienic w Łodzi biorą się ze źródeł ikonograficznych lub pisanych - tak wyglądały pierwotnie. Za każdym razem po konserwacji lub renowacji znanego dzieła część opinii publicznej reaguje zdziwieniem. Najczęściej dotyczy to fresków (Kaplica Sykstyńska), polichromii, zdjęcia brydnych werniksów lub kompletnie zadymionych ikon, pierwotnie kolorowych (Rublow). Co ciekawe, wszyscy mówią wtedy o kiczu, chociaż to nie ma sensu.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @borabbas
  Zaprzeczasz sam sobie (bo czemu Knossos ma być wyjątkiem, wyslijmy łódzkich konserwatorów do Aten), a poza tym nie zgadzam się, chlastanie buraczkowej farby na Gutenberga i doprawianie wściekłym żółtkiem nie ma żadnego sensu bo wygląda jak rudy przeszczep na głowie chinczyka. Nie mówiąc o tym że za rok-dwa znów zacznie się łuszczyć. Patyna czasu, ma swoją wartość. Nikt nie 'rewitalizuje' zamków średniowiecznych przywracając ich 'oryginalne' kolory. Jakie to szczęście że pałac Poznańskiego nie był oryginalnie różowy. Łódzcy artyści zrobiliby z niego dojrzałego flaminga.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Za takie pieniądze to rewitalizacja przebiegła najlepiej - wszędzie.
  Poczekajmy jakieś pięć lat jak zacznie odpadać farba i tynk bo nie zabezpieczono fundamentów, zaczną przeciekać okna bo parapety są pochylone w kierunku mieszkań i stoi na nich woda albo będzie wyłazić pleśń w mieszkaniach...

  Teraz pięknie wygląda wszystko.
  już oceniałe(a)ś
  0
  16