Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już piąta przychodnia Salve w Łodzi. – Od lat staramy się wyznaczać nową jakość w opiece nad pacjentami. Zaczynaliśmy w 1993 roku od jednej przychodni, teraz mamy sieć placówek w Łodzi oraz szpital II stopnia referencyjności. Nowa przychodnia Salve mieści się w zabytkowym budynku objętym ochroną konserwatorską, dlatego stworzenie jej w tym miejscu było nie lada wyzwaniem – podkreśla Michał Lech, dyrektor zarządzający Salve Sp. z o.o.

Jaka będzie nowa przychodnia Salve

Nowe miejsce cechuje między innymi nowoczesny design oraz lokalizacja w centrum miasta z bardzo łatwym dojazdem i komfortowym parkingiem, co jest dużym udogodnieniem ze względu na znane wszystkim łodzianom trudności z parkowaniem, które występują w centrum miasta. – Najważniejszy jest dla nas komfort pacjentów, poza fachową opieką naszych specjalistów stawiamy też na niebanalne rozwiązania architektoniczne, które cieszą oko, ale są również wysoce funkcjonalne – mówi Justyna Szczygieł, kierownik przychodni. Wszystkie gabinety i części wspólne przychodni znajdują się na parterze, to ważne udogodnienie dla starszych i niepełnosprawnych pacjentów, którzy dzięki temu nie muszą korzystać z wind czy schodów. W 18 nowoczesnych i przestronnych gabinetach przyjmują lekarze interniści w ramach podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarze wszystkich specjalizacji zarówno w ramach NFZ, jak i odpłatnie.

W przychodni wprowadzono również nowoczesne systemy informatyczne, wspierające komunikację z pacjentami, np. elektroniczny system kolejkowy. Dzięki temu rozwiązaniu uda się uniknąć nieporozumień wśród osób oczekujących na wizytę, a także usprawnić komunikację między lekarzem a pacjentem.

Salve działa na łódzkim rynku usług medycznych od blisko 30 lat, oferując nie tylko całościową, wszechstronną opiekę medyczną i szeroką diagnostykę, ale również wciąż starając się, żeby pacjent, który chce skorzystać z tej oferty, znalazł ją jak najbliżej domu.

– Dlatego wciąż szukamy nowych lokalizacji dla naszych przychodni. Mamy ich już pięć, wszystkie są zlokalizowane w głównych dzielnicach miasta – dodaje Michał Lech.Staramy się w każdej kolejnej lokalizacji pójść o krok dalej, dbając o wygodę i komfort pacjenta.

Co warto wiedzieć o Salve

W Salve pracuje ponad 400 lekarzy wszystkich specjalizacji, którzy przyjmują zarówno w ramach NFZ, jak i odpłatnie. Z ich usług korzysta ponad 300 000 pacjentów rocznie.
Pacjenci doceniają szczególnie:

  • szybki dostęp do lekarzy, wizyt i badań,
  • łatwy sposób rejestracji (telefonicznie, online i bezpośrednio w przychodni),
  • dogodną lokalizację placówek na terenie całej Łodzi,
  • szeroki zakres usług i kompleksowość leczenia.

Ogromną wartością Salve jest fakt, że obejmujemy pacjenta całościową opieką medyczną od profilaktyki, przez diagnostykę, opiekę specjalistyczną, aż po leczenie szpitalnie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.