Otodom, najpopularniejszy serwis z nieruchomościami w Polsce, już po raz czwarty zorganizował konkurs, który w 3-etapowym badaniu realizowanym przez zewnętrzną agencję badawczą IQS, wyłania najlepsze agencje nieruchomości w Polsce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Tytuł Lidera Nieruchomości w województwie łódzkim trafił do TGN Nieruchomości. „Najważniejsi w naszej pracy są klienci. To dla nich jesteśmy i bez nich nie mielibyśmy po co prowadzić agencji" – mówią właściciele agencji.
embed

Co oznacza dla Panów, jako właścicieli agencji, to wyróżnienie?

Adrian Truchta oraz Dawid Górski, właściciele TGN Nieruchomości: Tytuł Lidera Nieruchomości to bardzo duże wyróżnienie. Pokazuje nam, że idziemy w dobrym kierunku. Wizja pośrednictwa, którą realizujemy razem z naszymi współpracownikami, jest doceniana nie tylko przez klientów, którzy zdecydowali się na skorzystanie z naszych usług i obdarzyli zaufaniem, ale i Otodom, który wraz z agencją badawczą przeprowadzili konkurs. Posługiwanie się tytułem Lidera Nieruchomości to także jednak duże zobowiązanie. Musimy mieć świadomość, że wielu klientów będzie od nas wymagało więcej niż od innych pośredników i naszym obowiązkiem jest te oczekiwania spełnić. Będziemy także baczniej obserwowani przez konkurencję, więc musimy pilnować jeszcze bardziej, by nie było w naszej pracy żadnych potknięć.

Lider Nieruchomości Otodom to obecnie najważniejsza nagroda branżowa przyznawana najlepszym agentom i biurom nieruchomości w Polsce. Dlaczego to ważny i potrzebny konkurs?

Lider Nieruchomości to jedyny tego typu konkurs w naszej branży. Jego struktura, pozwalająca porównać się z konkurencją, sprawia, że dzięki niemu możemy zobaczyć, gdzie mamy jeszcze pole do poprawy jakości naszych usług. Poprawienie ewentualnych słabych punktów wpłynie na lepsze postrzeganie pośredników przez klientów. Dzięki temu obraz pośredników będzie dużo lepszy i klienci faktycznie zaczną doceniać wartość, którą otrzymują, korzystając z ich usług.

Konkurs to dla pośredników także motywacja do podejmowania często innowacyjnych, niestandardowych i niepopularnych działań, by się wyróżnić i w kolejnym roku znaleźć się w gronie laureatów, co wpływa na konieczność bycia kreatywnym, otwartym na zmiany i chętnym na badanie tego, czego tak naprawdę potrzebują klienci i jak na ich potrzeby odpowiedzieć.

Co, Panów zdaniem, jest najważniejsze w pracy agencji nieruchomości? Jaką wartość dla klienta dostarcza współpraca z agencją/agentem?

Najważniejsi w naszej pracy są klienci. To dla nich jesteśmy i bez nich nie mielibyśmy po co prowadzić agencji. Ważne, byśmy umiejętnie pokazywali klientom, jakie korzyści mogą otrzymać, korzystając z usług pośredników. Korzyści jest wiele. Najłatwiej zobaczyć często dużo korzystniejsze warunki, na jakich przeprowadzana jest transakcja: uzyskanie wyższej ceny ze sprzedaży czy wynajmu dla sprzedającego, czy wynegocjowanie większych upustów dla kupujących to coś, co klienci mogą najbardziej odczuć. Ale nie zapominajmy jednak o innych korzyściach. Dobry pośrednik to, poza skutecznym handlowcem, także marketingowiec, budowlaniec, psycholog, mediator, trochę prawnik i doradca podatkowy oraz finansista. Jak widać, liczba profesji, które dobry pośrednik łączy w sobie, jest bardzo długa. Oczywiście nie ma możliwości, by w każdej z nich być ekspertem. Ale na poziomie podstawowym każdy dobry pośrednik może klientowi udzielić wsparcia, a cięższe przypadki wie, gdzie i u kogo zweryfikować, przez co każdy problem klienta możemy dla niego rozwiązać.

Tytuł Lidera Nieruchomości to nie tylko wyróżnienie i prestiż, ale też obowiązek: promowania swoją codzienną pracą najlepszych praktyk i inspirowania innych do rozwoju. Jakie działania planujecie Panowie podejmować w ramach TGN Nieruchomości, aby nieustannie się rozwijać, inspirować innych oraz sprostać dynamicznie zmieniającym się potrzebom rynku?

Musimy na bieżąco śledzić rynek i trochę spróbować przewidzieć to, co się na nim za chwilę wydarzy. Dobrze jak nasze decyzje i wprowadzane rozwiązania sprostają oczekiwaniom klientów i będziemy mieli gotowe rozwiązania na ich potrzeby, zanim jeszcze się one pojawią, czyli będziemy krok przed klientem. Niestety nie zawsze się to udaje i nie wszystko da się przewidzieć. Wybuch pandemii COVID-19 czy wojny w Ukrainie to sytuacje, na które chyba nikt nie był gotowy. Liderzy muszą w takich sytuacjach być przygotowani na szybkie podejmowanie decyzji i wprowadzanie często dużych zmian i udogodnień. Mamy kilka pomysłów, które chcemy sukcesywnie realizować i zwiększać nasz zakres i poziom świadczonych usług.

Lider Nieruchomości Otodom to pierwszy i jedyny tego rodzaju konkurs w branży, który wyłania najlepsze agencje nieruchomości w Polsce. W tym roku odbyła się jego czwarta edycja. W ramach konkursu wyłaniane są najlepsze agencje nieruchomości w każdym województwie oraz jedna, najlepsza w całym kraju. 

Nad prawidłowym i rzetelnym przebiegiem konkursu oraz niezależnym wynikiem czuwa agencja badawcza IQS. By wyłonić liderów w branży, podczas 3-etapowego badania pod lupę brane są najdrobniejsze detale: jakość i efektywność ogłoszeń, liczba transakcji, zdjęcia zamieszczane w ofertach, stosowanie wirtualnych narzędzi, czy też dostępność obsługi zdalnej. Jakość obsługi i kontakt z klientem sprawdzane są podczas audytu Mystery Shopper, czyli tajemniczego klienta. Na podstawie danych z badania i w oparciu o opracowany przez metodologów IQS algorytm, przeliczone zostają wskaźniki, które pozwalają wyłonić zwycięzców.

Nagrodzone agencje nieruchomości otrzymują statuetkę, certyfikat oraz pakiet świadczeń PR pozwalający na promocję biura w szeroko zasięgowych mediach biznesowych i branżowych.

Laureaci tegorocznej edycji zostaną również zaproszeni do współtworzenia Katalogu Dobrych Praktyk, który będzie stanowił rodzaj drogowskazu dla całej branży, pozwoli na profesjonalizację działania agentów oraz nieustanne podnoszenie jakości świadczonych usług.

Finałowa gala konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2021, podczas której wręczone zostały nagrody, odbyła się 1 kwietnia. Wydarzenie można obejrzeć na YouTube. Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie lidernieruchomosci.otodom.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Lider nieruchomości otodom, laur konsumenta, odkrycie roku branży budowlanej, diamentowa cegła, pierwsze miejsce w plebiscycie "najpiękniejsza elewacja Europy"...

Nieźle...
już oceniałe(a)ś
0
0