Miłośnicy dwóch kółek mają do dyspozycji w Porcie Łódź stację Łódzkiego Roweru Publicznego na 10 jednośladów oraz 15 miejsc, gdzie rower można odstawić.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z takiego transportu? Jeśli zaczynamy dopiero korzystać z roweru miejskiego, należy najpierw zarejestrować się na stronie http://www.lodzkirowerpubliczny.pl/ i zasilić konto kwotą minimum 20 złotych. Kwota ta będzie przeznaczona na kolejne wypożyczenia rowerów. Opłaty można dokonać kartą płatniczą w terminalu na stacji, przez internet za pomocą przelewu lub BLIKIEM. Po aktywacji konta wystarczy podejść do terminalu i wpisać numer telefonu, PIN i numer wypożyczanego roweru.

Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike (operatora roweru miejskiego) na urządzenia mobilne. Konta dotychczasowych użytkowników są oczywiście aktywne w nowym sezonie. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, a jeżeli użytkownik zidentyfikuje się przy terminalu kartą Migawka, bezpłatny czas wydłuża się do 25 minut. Za dłuższe wypożyczenia zapłacimy zgodnie z cennikiem umieszczonym na stronie internetowej i każdym terminalu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem