Kupując w drogeriach Rossmann wedlowskie Czekotubki, można wesprzeć budowę szkoły w Ghanie, której inicjatorką jest fundacja Omeny Mensah. Akcja rozpocznie się 1 września.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To wspólna akcja Omenaa Foundation i marek E. Wedel i Rossmann. Jej celem jest uruchomienie szkoły dla dzieci ulicy w Temie w Ghanie. Aby pomóc, trzeba kupić wedlowskie Czekotubki ze specjalnymi naklejkami. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na ukończenie budowy szkoły.

– Mam mocne postanowienie stworzenia miejsca, gdzie dzieci zdobędą szansę na lepsze jutro – mówi Omenaa Mensah. Od lat zajmuje się działalnością charytatywną, a tym razem dziennikarka skupiła się na podopiecznych ośrodka opiekuńczego „Don Bosco”. Są nimi dzieci, które były zmuszane do niewolniczej wręcz pracy, mieszkające na ulicy, głodne i opuszczone przez bliskich. W „Don Bosco” mogą liczyć na schronienie i ciepły posiłek, ale to nie wystarczy. – To, czego im w tej chwili brakuje, to właśnie szkoła, bo dzięki wykształceniu w dorosłym życiu będą miały szansę na dobrą pracę – dodaje.

Do szkoły w przyszłym roku

O powstanie szkoły w Ghanie Omenaa wraz ze swoją fundacją walczą od ponad trzech lat. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dzieci będą mogły rozpocząć naukę w połowie przyszłego roku. Prace są już zaawansowane. – Budynek stoi, jest naprawdę ogromny. Szukamy partnera, który ufunduje okna i drzwi, następne są podłogi, a na koniec meble do klas – opowiada inicjatorka akcji.

– Bardzo mnie cieszy, że udało się połączyć tak znaczące marki jak Rossmann i E.Wedel w wyjątkowym, szczytnym celu. I już dziś, niezależnie od końcowego efektu akcji, jestem bardzo szczęśliwa i bardzo dziękuję. Zdradzę, że Czekotubki, które od września są bohaterami naszej akcji, okazały się hitem w Ghanie. Dzieciaki się nimi zajadały – dodaje Omenaa Mensah.

Czekotubki ze specjalnymi charytatywnymi naklejkami będzie można kupić przy kasach w drogeriach Rossmann do 5 września, a następnie trafią na regały z innymi słodyczami.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem