Piwna rewolucja w Polsce i Browar PINTA, pionierzy polskiego piwowarstwa rzemieślniczego, będą 7 sierpnia 2021 roku świętować na terenie browaru w Wieprzu koło Żywca swoje 10 urodziny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zapowiada się prawdziwy festiwal piw rzemieślniczych i dobrego jedzenia. Browar PINTA zarezerwował na imprezę 168 beczek z niemal 30 swoimi piwami. Oprócz tego swoje piwa dostarczy 12 innych polskich browarów rzemieślniczych: Birbant, Funky Fluid, Łańcut, Maltgarden, Mermaid, Nepomucen, Piwne Podziemie, Stu Mostów, Trzech Kumpli, Widawa, Zakładowy, Ziemia Obiecana.

Polskie piwa kraftowe uzupełnią tradycyjne piwa z browarów z Austrii i Niemiec, piwa rzemieślnicze z czeskiego browaru Zichovec, polskie i zagraniczne piwa starzone w beczkach (Barrel Aged), polskie miody pitne, cydry rzemieślnicze, wina, destylaty, likiery i nalewki.

PINTA party. Co w menu?

Wśród atrakcji kulinarnych grillowe menu restauracyjne (kiełbasa, schab z kością, warzywa z grilla, burgery, pieczone ziemniaki), dania z foodtrucka (frytki à la belgijskie z sosami, burgery mięsne i wege), podpłomyki, langosz, oscypki i sery regionalne, ciasta, desery i lody rzemieślnicze, w tym lody na 3 piwach PINTY, lemoniady i drinki bezalkoholowe, kawa, cold brew i herbata.

Atmosferę będą nakręcać koncerty na żywo. Zainteresowani będą mogli obserwować pokaz warzenia piwa w namiocie Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych oraz zwiedzić browary PINTA i PINTA Barrel Brewing.

Wstęp wolny

Zainteresowanie wydarzeniem jest tak duże, że na tydzień przed imprezą goście zarezerwowali już wszystkie 100 miejsc na zorganizowanym tuż przy browarze polu namiotowym. Można przypuszczać, że pod namiotami i w kamperach z soboty na niedzielę będzie chciało przenocować ponad 300 osób.

Już na dzień przed PINTA Party 2021 do Wieprza przyjadą przedstawiciele 12 polskich browarów rzemieślniczych, żeby wziąć udział w kooperacyjnym warzeniu Hops Attack, czyli nowoczesnej wersji Ataku Chmielu, pierwszego piwa piwnej rewolucji w Polsce.

Rozpoczęcie imprezy PINTA Party 2021 w sobotę, 7 sierpnia o godz. 12. Wstęp wolny

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Brak informacji, że jest to reklama i podpinanie pod łódzką stronę (nagłówek "Łódź") jest dość żenujące...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0