Propozycja na wakacje 2021. Gdyby nie pandemia koronawirusa, Festiwal Dobrego Smaku byłby już pełnoletni. Ale również w czasie 17. edycji imprezy restauracje w Łodzi mają swoim gościom wiele do zaoferowania. Warto się skusić.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Restauracje w Łodzi przygotowały dania degustacyjne specjalnie z myślą o Festiwalu Dobrego Smaku. Za każde z nich zapłacimy 25 zł. Do wyboru mamy 40 festiwalowych propozycji, od dań wytrawnych, po desery i drinki.

Wakacje 2021. Kolacja ze Ślepym Maksem

W tym roku organizatorzy robią ukłon w stronę klimatu dwudziestolecia międzywojennego, dlatego na kilka festiwalowych dni zostało urządzone wnętrze inspirowane legendą łódzkiego lokalu – Kokolobolo. W knajpie na rogu Pomorskiej i Wschodniej przed wojną bywał łódzki półświatek, w tym Maks Bornstein nazywany Ślepym Maksem. To postać, o której współcześnie pisane są książki, a przewodnicy i miłośnicy historii Łodzi organizują spacery jej śladem. Ba! Ślepy Maks stał się nawet bohaterem spektaklu.

17. Festiwal Dobrego Smaku w Łodzi trwa do 15 sierpnia
17. Festiwal Dobrego Smaku w Łodzi trwa do 15 sierpnia  @Festiwal Dobrego Smaku fot. Łódź You Eat

Kokolobolo pod szyldem Festiwalu Dobrego Smaku zostało urządzone na OFF Piotrkowska, wejście od strony Roosevelta.

W sobotę, 14 sierpnia, o godz. 19 w nowym Kokolobolo zostanie wydana specjalna kolacja w cenie 130 zł. A w menu znajdziemy na przykład tataki z polędwicy z dzika w czarnuszce i kruszonych orzechach (laskowych i pistacjowych), pieczony pampuszek z szarpanym policzkiem z dzika czy kruche ciastko orkiszowe z mirabelkami, kardamonem, kruszonką migdałową, słonym karmelem z miso i yuzu.

Nie zabraknie teatralnego akcentu.

Wakacje 2021. W stronę smaków z przedwojennych restauracji

Festiwal Dobrego Smaku proponuje też inne atrakcje, na przykład sobotni przejazd po Łodzi repliką zabytkowego tramwaju, w czasie którego przewodnik opowie o nieistniejących restauracjach międzywojnia. Bilet na zwiedzanie w cenie 20 zł. Start o godz. 12 i 15. Zbiórka na Starym Rynku. Podróż potrwa ok. 2,5 godz.

17. Festiwal Dobrego Smaku w Łodzi trwa do 15 sierpnia
17. Festiwal Dobrego Smaku w Łodzi trwa do 15 sierpnia  @Festiwal Dobrego Smaku fot. Łódź You Eat

Wakacje 2021. Piknik na Księżym Młynie

Każda okazja jest dobra do odwiedzenia Księżego Młyna. W niedzielę, z okazji Festiwalu Dobrego Smaku, w tej przestrzeni zostanie urządzony piknik połączony z animacjami dla dzieci.

Na koniec ważna informacja: w tym roku Festiwal Dobrego Smaku nie ma jurorów, to goście zdecydują, które dania były najlepsze.

Sprzedaż biletów i szczegółowy program jest TUTAJ. 17. Festiwal Dobrego Smaku w Łodzi potrwa do 15 sierpnia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem