Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bartek Pawlak jest podopiecznym Fundacji „Krwinka”. Dziecko od sierpnia walczy z nowotworem – neuroblastoma IV stopnia. Chłopcu może pomóc immunoterapia przeciwciałami. Kłopot w tym, że kosztuje ona milion złotych. 

W zbieranie pieniędzy na zabieg w krakowskiej klinice zaangażowało się mnóstwo osób. Na początku grudnia w Ksawerowie odbył się wernisaż prac łódzkiego środowiska artystycznego, podczas którego zbierano pieniądze dla chłopca. Tydzień później w ksawerowskiej hali sportowej na charytatywny maraton zumby dla Bartka przyszło 200 osób. W sobotę cała akcja będzie miała finał.

W Gminnym Domu Kultury w Ksawerowie o godz. 19 zagrają Normalsi. Wcześniej, o godz. 17, odbędzie się aukcja prac wystawionych na początku grudnia. Wśród nich są dzieła znanych łódzkich artystów: prof. Andrzeja Mariana Bartczaka, prof. Jolanty Wagner, Małgorzaty Stopczyńskiej, Dariusza Młynarczyka, Anny Ogińskiej, Juliana Raczki, Zbigniewa Rochala, Ewy Modrzejewskiej, Jerzego Nowaka, Jerzego Opalińskiego, Anny Tomkiewicz-Leichman i wielu innych.
Na aukcję rękawice wraz z autografem przeznaczył sam mistrz boksu – Dariusz „Tiger” Michalczewski.

Kto nie będzie mógł tego dnia zajrzeć do Ksawerowa, a chciałby pomóc, może dokonać przelewu na konto Fundacji „Krwinka”: 

33 1440 1231 0000 0000 0184 1262

z dopiskiem „Bartek Pawlak”. 

Liczy się każda złotówka. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.