Startuje cykl 18 wydarzeń filmowych realizowanych w ramach Letnich Pokazów Filmowych na Bałutach. Filmowe pokazy są całkowicie darmowe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Cykl filmowych atrakcji organizują Fundacja Rozwoju Kinematografii, Stowarzyszenie Inicjatywa “Razem” oraz Zielona Łódź. Na widzów czekają pokazy filmowe, konkursy, spotkania ze studentami łódzkiej filmówki. Jak tłumaczy Marcin Dumieński z fundacji,  cykl pokazów filmowych ma zapewnić mieszkańcom Bałut odrobinę rozrywki w plenerze. 

Kino w plenerze
Kino w plenerze  materiały prasoweKino w parku

Letnie Pokazy Filmowe na Bałutach zaplanowano w każdy wakacyjny piątek i sobotę na terenie parku pomiędzy ulicą Lutomierską a Drewnowską, w pobliżu budynku Komendy Wojewódzkiej Policji na Bałutach. Projekt ten jest realizowany w ramach budżetu obywatelskiego. 

- Dodatkowo w sobotę zaplanowaliśmy pokaz shortów - mówi Dumieński. - Widzowie wspólnie z jury wybiorą najlepsze produkcje. Głosować można za pośrednictwem ankiety umieszczonej na stronie fundacji. 

Kino w plenerze
Kino w plenerze  materiały prasowe

Filmy krótkometrażowe pokazywane w ramach Letnich Pokazów Filmowych na Bałutach są częścią Festiwalu Kina i Sztuki  On Art 2018. W ramach tego wydarzenia widzowie zobaczą filmowe produkcje o sztuce w pięciu polskich miastach, w tym także w Łodzi. 

Filmy stare i nowe

W repertuarze Letnich Pokazów Filmowych na Bałutach znalazły się zarówno produkcje kultowe, jak i całkiem nowe filmy. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

- Oprócz pokazów filmowych nie zabraknie także konkursów dla widzów, w których będzie można wygrać m.in. materiały filmowe, minileżaki, filmy na DVD oraz książki - tłumaczy Dumieński.  

W sobotę o godz. 21 obok shortów w ramach filmowych pokazów będzie można zobaczyć także "Vabank" Juliusza Machulskiego z 1981 roku. W planach są także pokazy filmów takich jak "Grand Budapest Hotel" (13 lipca), "Sekretne życie Waltera Mitty" (20 lipca), "Ziemia Obiecana" (31 sierpnia), a także "Marsjanin" (1 września).  

Szczegółowe informacje na temat Letnich Pokazów Filmowych na Bałutach znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem