Jak dbać o siebie i świat? Zapytamy o to Elżbietę Dzikowską, Lidię Popiel, Iwonę Guzowską, Grażynę Wolszczak, Hannę Zdanowską. "Wysokie Obcasy" i "Wyborcza" zapraszają do Łodzi na wydarzenie "Kobiety wiedzą, co robią".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O tym, że Łódź jest miastem kobiet, nikogo nie trzeba przekonywać. To tutaj w czerwcu tego roku odbył się jubileuszowy X Kongres Kobiet, na który przyjechało kilka tysięcy uczestników z całej Polski. Tutaj działa bardzo prężnie ruch Dziewuchy Dziewuchom. To w Łodzi powstała Rada Kobiet, która od niedawna działa przy prezydencie – też kobiecie.

Dlatego to w Łodzi już 27 października odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, na które zapraszają "Wysokie Obcasy" i "Wyborcza". „Kobiety wiedzą, co robią” to szansa na spotkanie na żywo z ekspertkami i liderkami – artystkami, polityczkami, naukowczyniami, badaczkami i bizneswoman.

Osiędbanie i władza kobiet

Co takiego jest w kobietach, że tak świetnie sprawdzają się we współczesnym biznesie? Jaką rolę odgrywają w świecie polityki, nauki, sztuki? W jaki sposób dbają o siebie, innych ludzi, o cały świat? Będziemy o tym rozmawiać podczas trzech paneli.

Pierwszy nazwaliśmy „Osiędbanie". Bo jeśli chcemy zadbać o naszych bliskich lub świat, powinniśmy zacząć od nas samych – radzą specjaliści. Ale co to właściwie znaczy? Na to pytanie odpowiedzą Elżbieta Dzikowska, Lidia Popiel, Grażyna Wolszczak i Iwona Guzowska. 

BARTOSZ BAŃKA

Drugi panel dotyczy władzy. Jakie oblicze ma władza kobiet? Czy przez ostatnie sto lat nauczyłyśmy się po władzę sięgać? I jeśli sięgamy, to jak i kto? Co robimy z naszą władzą? Czy kobiece rządzenie jest inne od męskiego? I ile jest w nim dbania o świat? Porozmawiamy o tym m.in. z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską, polityczką oraz legendą opozycji Henryką Krzywonos.

DOMINIK SADOWSKI

O walce kobiet o swoje prawa opowie Anna Bojanowska-Sosnowska, badaczka polityki społęcznej, wiceprezeska Fundacji Ambitna Polska.

Według ekspertów na najnowszym, głównie technologicznym, rynku pracy sprawdzają się wspaniale zarówno mężczyźni, jak i kobiety: obie grupy startują mniej więcej z tego samego punktu. Skąd więc może się brać lęk kobiet przed zaangażowaniem w taki biznes i dlaczego nie powinny się go bać? Czego potrzebują, żeby się wzmocnić, a co je hamuje? To pytania, które zadamy uczestniczkom trzeciego panelu, m.in. dr inż. Dorocie Piotrowskiej, dyrektorce Centrum Wymiany Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej oraz Bożenie Ziemniewicz, właścicielce British Centre.

MARCIN STĘPIEŃ

Chwila dla siebie

Będzie też chwila dla siebie samych. To bezpłatne warsztaty, które mogą pobudzić do działania, zrelaksować lub wskazać nowe ścieżki w życiu.

Pierwszy, pod hasłem „Zadbaj o siebie!” poprowadzi Aga Kozak – dyrektorka programowa Instytutu Dobrego Życia, dziennikarka Wysokich Obcasów, coacherka, trenerka i nauczycielka medytacji. Na warsztacie sprawdzimy, dlaczego i jak warto zadbać o siebie, sprawdzimy, ile na to potrzeba czasu i co zadbanie o siebie nam – i całemu światu – da!

Zapraszamy również na spotkanie z sommelierem Piotrem Wendałowskim, właścicielem Appellation – Skład wina i oliwy oraz Kamillą Sierocką, redaktorką Wyborczej, która poprowadzi lekcję jogi.

W trakcie trwania paneli i warsztatów we foyer odbędą się spotkania autorskie z Elżbietą Dzikowską połączone z podpisywaniem książki oraz z Dorotą Ceran, autorką książki o Hannie Zdanowskiej. 

Zapraszamy 27 października (sobota), godz. 10.30-18. Hala Expo, al. Politechniki 4. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem