W tym roku firma Rossmann obchodzi 25. rocznicę działalności w Polsce. Uczciła ją w szczególny sposób. W ramach II edycji akcji "Pomagamy jak umiemy" Rossmann przekaże produkty o wartości 5 mln zł aż 222 instytucjom w całej Polsce!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W kwietniu 2017 r. Rossmann uruchomił aplikację umożliwiającą wstąpienie do Klubu Rossmann. Dla klientów drogerii oznaczało to rabaty. Ale dokonując zakupów jednocześnie wspierało się lokalne organizacje pomagające potrzebującym: dzieciom, chorym, osobom starszym, bezdomnym zwierzętom. W ubiegłym roku Rossmann wsparł w ten sposób 147 instytucji: domów dziecka, domów samotnych matek, hospicjów czy schronisk produktami o wartości 3,5 miliona złotych.

W tym roku firma obchodziła 25. rocznicę swojej działalności w Polsce. I uczciła ją w szczególny sposób. W ramach II edycji akcji „Pomagamy jak umiemy” przekazano produkty o wartości 5 mln zł aż 222 instytucjom w całej Polsce.

Dla kogo wsparcie?

Aplikacja podczas trwania akcji – od 1 stycznia do 31 października 2018 r. – także w tym roku działała jak „skarbonka”. Pracownicy drogerii wskazali organizacje charytatywne ze swojego miasta czy regionu. Następnie, na stronie www.rossmann.pl/pomagamy, odbyło się głosowanie i klienci wybrali, kto w tym roku otrzyma wsparcie. Pomoc – w postaci kosmetyków, chemii, pieluch, karmy – trafia właśnie do wybranych organizacji. Domy dziecka, hospicja czy schroniska same decydowały o tym, co im się najbardziej przyda z oferty dostępnej w Rossmannie.

W regionie łódzkim wsparcie otrzyma siedemnaście organizacji. Są wśród nich: Dom Samotnej Matki w Łodzi, znane fundacje i stowarzyszenia, takie jak Gajusz z Łodzi czy „Uśmiech dziecka to nasz cel” w Opocznie, Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku czy Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu oraz fundacja, stowarzyszenie i schroniska dla zwierząt w Łodzi, Łowiczu czy Tomaszowie Mazowieckim. W sumie zebrano dla łódzkich organizacji niemal 393 tys. zł.

Na stronie www.rossmann.pl/pomagamy można sprawdzić, które organizacje otrzymają wsparcie w ramach akcji.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem