Wystartowała trzecia edycja programu "Pomagamy jak umiemy". 250 instytucji podzieli się 5 milionami złotych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pracownicy firmy Rossmann wskazali lokalne organizacje, którym ich zdaniem warto pomóc. To m.in. domy dziecka i samotnej matki, hospicja oraz schroniska. Teraz ruch należy do klientów drogerii. Wystarczy przy zakupach pokazać aplikację Rossmann PL, a sklep naliczy punkty.

Na stronie rossmann.pl/pomagamy można znaleźć listę wszystkich organizacji, które biorą udział w tegorocznej, trzeciej już edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”.

Do 28 marca posiadacze aplikacji Rossmann PL będą mogli wybrać jedną z instytucji ze swojego regionu (województwa), na którą będą przekazywane ich punkty. Jeśli ktoś przystąpi do Klubu Rossmann po 15 marca, to będzie miał dwa tygodnie na to, by wybrać „swoją” organizację. Jeśli klubowicz nie zdecyduje się na żadną konkretną instytucję, jego punkty zostaną przekazane jednej z organizacji z regionu, w którym najczęściej robi on zakupy.

W ubiegłym roku Rossmann przekazał wsparcie – w postaci produktów dostępnych w drogeriach o wartości 5 mln zł aż 222 organizacjom. W tym roku ma być podobnie.

Gromadzenie punktów zakończy się 31 października. Wtedy organizatorzy policzą, na jaką kwotę poszczególne organizacje otrzymają wsparcie. Im więcej osób wybierze daną instytucję, tym większą darowiznę ona otrzyma. Do końca roku wszystkie organizacje mają otrzymać wybrane przez siebie produkty.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem