Sala konferencyjna i projekcyjna, przestrzeń warsztatowa, kącik dla dzieci, czytelnia i drukarka 3D - to wszystko znajduje się w bibliotece przy ul. Boya-Żeleńskiego 15, której remont dobiegł końca. Z okazji sobotniego otwarcia zaplanowano pilnik.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Dawna filia biblioteki nr 15, która znajduje się przy ul. Boya-Żeleńskiego 15, została gruntownie wyremontowana i rozbudowana. Jej nowa nazwa to Słówka.

W bibliotece wydzielono pomieszczenie do projekcji filmów oraz salę dla dzieci. Pojawił się też nowoczesny sprzęt komputerowy, w tym stanowiska dostosowane – podobnie jak cała przestrzeń – do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W bibliotece jest też drukarka 3D, na której czytelnicy wydrukują swoje projekty. Przed budynkiem zainstalowano zaś wrzutnię, która pozwala na oddawanie książek, gdy biblioteka jest nieczynna. W ramach udogodnień pojawi się także ekspres do kawy.

Nazwa nowo otwieranej filii – Słówka – nawiązuje do tomu Tadeusza Boya-Żeleńskiego o tym tytule. Czytelnicy znajdą w niej bogaty księgozbiór literatury pięknej dla dorosłych i dzieci, w tym kilka tysięcy nowości książkowych. Nie zabraknie także kolekcji audiobooków oraz e-booków z dwóch baz – zawierających polsko- i obcojęzyczne książki.

Działalność biblioteki rozpocznie się od pikniku. W jego ramach w sobotę (20 lipca) między godziną 11 a 16 zaplanowano aktywności, w których mogą uczestniczyć zarówno dzieci, jak i dorośli czytelnicy. Wśród nich znajdą się zabawy z animatorem, skoki na trampolinie i warsztaty z tworzenia lasu w słoiku.

Późnym popołudniem, o godzinie 18, rozpocznie się spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim. Pretekstem do rozmowy będzie jego najnowsza książka Kult.

Remont i rozbudowa budynku przy ul. Boya-Żeleńskiego 15 zostały zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. To pierwsza biblioteka odnowiona za dotację z Brukseli w całej Łodzi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Świetna sprawa, oby więcej rejonowych bibliotek doświadczyło takiego dobrostanu.
  Jednak nazwa i logotyp są bardzo infantylne, wystarczyło zostawić tylko nr filii i byłoby dobrze. Teraz dla każdej biblioteki będzie wymyślana nazwa? Oj, to inwencja czy możliwość nawiązania do nazwy ulicy itp. mogą się szybko skończyć.
  - Dokąd idziesz?
  - Do "Słówek", oddać książkę.
  @Kaczy_kuper
  Nazwa biblioteki nawiązuje do utworu Boya-Żeleńskiego. Na jego ulicy mieści się ta biblioteka. Super pomysł uważam.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0