Olimpijczyk Artur Kozłowski wśród mężczyzn i Marta Bukowska wśród kobiet zostali zwycięzcami 9. edycji Biegu Fabrykanta w Łodzi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

30 minut i 43 sekund potrzebował Artur Kozłowski, by dobiec do mety w Biegu Fabrykanta. Dla maratończyka z ostatnich igrzysk olimpijskich w Rio De Janeiro była to trzecia wygrana z rzędu i czwarta w historii biegu zaczynającego się na zabytkowym osiedlu Księży Młyn.

CZYTAJ TAKŻE: Takiego przystanku w Łodzi jeszcze nie było. Kwiaty kontra beton

Co prawda Kozłowski rekordu trasy nie pobił, ale jego wynik i tak jest imponujący. Pochodzący z Sieradza biegacz już na drugim kilometrze odstawił drugiego na mecie Tomasza Osmulskiego, który ukończył bieg w czasie o prawie dwie minuty krótszym (32.31).

- Artur przez większość trasy biegł więc sam, a wtedy motywacja bywa mniejsza. Dlatego tym bardziej należą mu się słowa uznania za osiągnięty czas - podkreśla Bartłomiej Sobecki, organizator imprezy.

Trzeci na metę - z wynikiem 32.40 - dobiegł Paweł Król. Liczącą 10 km trasę poniżej 35 minut pokonali też Tomasz Owczarek, Piotr Tomczyk, Leszek Marcinkiewicz, Rafał Wiśniewski i Łukasz Wojnicki.

Wśród kobiet nieoczekiwaną zwyciężczynią została Marta Bukowska. Zawodniczka z Tomaszowa Mazowieckiego przebiegła linię mety po upływie 38 minut i 56 sekund. Kolejne miejsca zajęły: Marta Keller (39.04) i Michalina Mendecka (39.55). To jedyne zawodniczki, które ukończyły Bieg Fabrykanta w czasie poniżej 40 minut. Tuż poza podium znalazły się Dominika Wiecha, Sylwia Grzegorczyk i Natalia Hałaczkiewicz.

- Wyniki biegu pokazują, że po drobnych zmianach w porównaniu z poprzednim rokiem trasa była szybsza. To cieszy - dodaje Sobecki.

Główny bieg poprzedziły bieg na milę i Bieg Małego Fabrykanta dla dzieci urodzonych pomiędzy 2004 i 2018 r.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

MARCIN STĘPIEŃ

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem