Mieli kamizelki i teczkę z dokumentami. Przekonywali lokatorkę, że są z administracji. Po ich wyjściu kobieta odkryła, że została okradziona.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Policjanci z II komisariatu w Łodzi, poszukują sprawców kradzieży mieszkaniowej. Historia wydarzyła się już jakiś czas temu - 11 lipca. Wczesnym popołudniem do drzwi 86-letniej kobiety, która mieszka przy ul. Jana, zadzwonili dwaj mężczyźni. Poinformowali, że są z administracji i sprawdzają wyciek wody. Wycieku nie było, za to po ich wyjściu kobieta odkryła, że padła ofiarą złodziei.

ZOBACZ TAKŻE: Wandale zniszczyli posesję działaczki KOD. "Nie dam się zastraszyć. Nie zdejmę unijnej flagi"

Złodzieje byli w kamizelkach

Na szczęście policja dysponuje dokładnymi rysopisami obu mężczyzn, a nawet - ich wizerunkiem z kamery monitorującej posesję. 

Mężczyzna poszukiwany przez policję - udawał administratora
Mężczyzna poszukiwany przez policję - udawał administratora  Materiały policji


Jeden z mężczyzn, w wieku 25-35 lat, jest dość szczupły, ma ciemne włosy, a w dniu kradzieży miał na głowie czapkę z daszkiem, ubrany był w ciemną bluzę z długim rękawem i dżinsowe spodnie, a na szyi miał identyfikator. 

Jego towarzysz, w wieku 25-40 lat, ma krótkie ciemne włosy i zakola. Jest sporo tęższy od kolegi, świadkowie mówili o nim: "krępy".  W dniu zdarzenia mężczyzna miał na nosie okulary w czarnych oprawach, niebieską koszulę i dżinsy. Na szyi nosił identyfikator, na ramieniu torbę, a pod pachą trzymał teczkę. Obaj panowie nosili fluorescencyjne kamizelki z odblaskami.


Wszystkie osoby mogące pomóc policjantom w ustaleniu danych, albo w dotarciu do mężczyzn, proszone są o kontakt z II Komisariatem Policji w Łodzi przy ul. Ciesielskiej 27 pod nr tel. 42 665 15 32, 42 665 15 31, 42 665 15 28 w godz. 8-16 lub całodobowo 42 665 15 00, albo 112.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Co za szmatławcy, z drugiej strony co im grozi?
  3 miesiące do 5 lat, czyli zawiasy...
  Dlaczego? Bo sędziemu i prokuratorowi nie chce się psuć statystyk, więc idą na minimum - bez apelacji.

  A powinni dostać przykładnie po 5 lat... z możliwością wyjścia za 3...
  już oceniałe(a)ś
  6
  0