Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Każdy, kto 13 października będzie chciał wziąć udział w wyborach, ale tego dnia będzie przebywać poza miejscem, w którym jest zameldowany, i tak może zagłosować. Musi jednak przynajmniej na kilka dni przed wyborami wypełnić pewne dokumenty

Wybory parlamentarne 2019. Wniosek o dopisanie do listy najpóźniej do 8 października

Najpóźniej do 8 października w miejscowości, w której będzie przebywać w chwili wyborów, musi złożyć wniosek o dopisanie się na stałe do rejestru wyborców.

CZYTAJ TAKŻE: Wybory parlamentarne 2019. Iwona Śledzińska-Katarasińska: "Startuję, bo się wkurzyłam. Takiego chamstwa jeszcze w Sejmie nie było"

Taki dokument trzeba złożyć w urzędzie miasta (gminy), ale można to zrobić również przez internet

Drugi sposób to dopisanie się do spisu wyborców tylko na te najbliższe wybory do Sejmu i Senatu 2019. Takie formalności też należy dopełnić do 8 października. Gdzie? W urzędzie miasta (gminy) lub przez internet.

Wybory parlamentarne 2019. Do 11 października zaświadczenie o prawie do głosowania

Jeśli ktoś nie zdąży skorzystać z jednego z tych dwóch pierwszych sposobów do 8 października, też ma jeszcze szansę, by wziąć udział w wyborach. Musi do 11 października uzyskać zaświadczenia o prawie do głosowania. Taki dokument trzeba odebrać w urzędzie miasta (gminy) tam, gdzie jest zameldowany. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba czekać, dokument zostanie wystawiony „od ręki".

Wszystko o wyborach parlamentarnych 2019 w Łodzi.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.