Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Wśród nominowanych do tegorocznej nagrody są m.in. Marcin Masecki – pianista, laureat Paszportu „Polityki”, oraz Marek Kądziela – łódzki gitarzysta i kompozytor. Tytuł Najlepszego Łódzkiego Jazzmana 2018 roku otrzyma w sobotę Piotr Krzemiński, trębacz.

CZYTAJ TAKŻE: Koncert Celine Dion w Łodzi. Diwa zaśpiewa w Atlas Arenie. Kiedy sprzedaż biletów?

Specjalny koncert w Łodzi zagra w sobotę Philip Catherine, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów jazzowych w Belgii. Jednocześnie artysta odbierze też nagrodę Grand Prix of Europe.

Przed łódzką publicznością wystąpią: Peter Lipa, nazywany „ojcem słowackiego jazzu” i AMC Trio, czyli zespół bez frontmana, który na swoim koncie ma już cztery ciepło przyjęte płyty.

O doskonały nastrój uczestników gali będzie dbał polski kwartet muzyczny Boogie Boys, specjalizujący się w muzyce boogie-woogie.

Galę koncertu poprowadzą Olga Larsso, polska aktorka na co dzień mieszkająca w Berlinie, i Robert Gonera, aktor filmowy i teatralny, prywatnie zaś miłośnik jazzu.

Podczas Grand Prix Jazz Melomani przyznane zostaną nagrody w kolejnych czterech kategoriach: Artysta Roku, Krytyk-Dziennikarz Roku, Nadzieja Melomanów i Płyta Roku.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jazzowe "Melomani".

.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.