Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piotrkowska 44 to niepowtarzalna inwestycja w skali miasta. Ten adres z pewnością docenią osoby, które chcą w pełni korzystać z miejskich udogodnień, dla których ważne jest życie w miejscu nowoczesnym, ale w naturalny sposób komponującym się z otoczeniem.

Projekt składa się z dwóch etapów, obejmujących łącznie 145 mieszkań, 11 lokali usługowych oraz 67 miejsc postojowych.

Inwestycja w historycznym miejscu

– Tworzymy tu miejsce unikalne. Mieszkańcy będą mogli cieszyć się historycznymi, klimatycznymi przestrzeniami, które jednocześnie spełnią wszelkie współczesne standardy budownictwa wielorodzinnego i zapewnią komfort, wygodę oraz prestiż – zachęca Sebastian Terka, specjalista ds. sprzedaży w Vision Development.

Piotrkowska 44 - wizualizacjaPiotrkowska 44 - wizualizacja Materiały inwestora

Pierwszy etap obejmuje kompleksową renowację powstałej w latach 60. XIX wieku kamienicy frontowej przy ul. Piotrkowskiej. Budynek wzniesiono w duchu eklektycznym z elementami klasycyzmu oraz renesansu. W ramach przedsięwzięcia zmodernizowano także istniejące oficyny, które zyskały dwukondygnacyjne nadbudowy.

– Pierwszy etap to 34 unikalne, również dwupoziomowe, apartamenty w metrażach od 28 do 84 m kw. oraz 8 lokali usługowych – informuje deweloper.

Całkiem nowy i nowoczesny

Z kolei drugi etap to zupełnie nowy, sześciokondygnacyjny budynek mieszkalny z wielostanowiskowym garażem podziemnym, który wypełni południową granicę działki aż do pierzei ul. Wschodniej. Korespondując z tym, co zastane, budynek będzie się jednocześnie odznaczał wyszukaną architekturą i minimalistycznymi akcentami.

– W budynkach będą duże przeszklenia, przynależne do większości mieszkań balkony lub loggie. Będą tu lokale o zróżnicowanych metrażach zaprojektowane praktycznie i tak, aby zadowolić przyszłych mieszkańców. Wielkomiejska zabudowa nie oznacza rezygnacji z ciekawych, zgodnych z obecnymi trendami rozwiązań – podkreślają w Vision Development. W ramach inwestycji na ostatniej kondygnacji zaplanowano zielony dach, który nie tylko uatrakcyjni budynek, ale również będzie stanowić unikalną przestrzeń do relaksu dla mieszkańców.

W drugim etapie powstanie 111 mieszkań o powierzchni od 25 do 78 m kw. oraz 3 lokale usługowe.

– Przy tworzeniu projektu Piotrkowska 44 zależało nam przede wszystkim na stworzeniu przestrzeni przyjaznej do życia, odpoczynku i pracy. Inwestycja została przemyślana w każdym detalu, dlatego wierzymy, że stanie się również atrakcyjnym miejscem spotkań i relaksu nie tylko dla mieszkańców, ale także dla turystów. Ponadto jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do rozwoju Łodzi i dołożyć swoją „cegiełkę” w tym procesie. Dosłownie i w przenośni. Widzimy ogromy potencjał miasta i chcemy go wykorzystać – mówi Katarzyna Lisiecka, kierownik biura sprzedaży.

Piotrkowska 44 - wizualizacjaPiotrkowska 44 - wizualizacja Materiały inwestora

Piotrkowska 44 jako inwestycja spółki Vision Development wpisuje się w program łódzkiej rewitalizacji. – Urząd miasta podaje na swojej stronie, że w 2020 r. zostanie wyremontowanych 30 kamienic, z czego aż 25 w samym Śródmieściu. W tej chwili prace są prowadzone przy ul. Włókienniczej. W kolejce po nowy blask czekają kamienice przy ul. Wschodniej, Tuwima, Kilińskiego czy Jaracza. Wiosną ukończone zostaną prace w parku im. S. Moniuszki. Dodatkowo łodzianie będą mogli korzystać z odnowionych ogrodów w pałacu Izraela Poznańskiego – dodaje deweloper.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.