Słoneczne mieszkania o powierzchni od 25 do 87 m kw. Własne ogródki i teren rekreacyjny - tak ma wyglądać nowe osiedle Kraft na Teofilowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Właśnie ruszyła sprzedaż pierwszego etapu osiedla Kraft. – To nasza druga inwestycja mieszkaniowa dewelopera Trei w Polsce. W zeszłym roku spółka mieszkaniowa Trei Residential uruchomiła projekt we Wrocławiu – Osiedle Bacciarellego 54.

fot. materiały prasowe

W pierwszym etapie zaplanowano budowę dwóch budynków, liczących od trzech do sześciu kondygnacji, ze 104 lokalami o powierzchniach od 25 do 87 m kw.

Osiedle z pewnością przypadnie do gustu osobom, które szukają kameralnej inwestycji, położonej blisko terenów zielonych.

Teofilów to osiedle cenione ze względu na dobrą komunikację z resztą miasta oraz łatwy dostęp do punktów handlowo-usługowych, przychodni, szkół oraz przedszkoli. Mieszkańcy inwestycji Kraft będą mieć zatem blisko do parku Kieleckiego, parku Stefana Żeromskiego oraz do kompleksu rekreacyjnego na Zdrowiu.

Jednym z największych atutów osiedla Kraft jest jego architektura. Nowoczesna stylistyka, fasada w odcieniach bieli i antracytu, drewniane panele elewacyjne, szklano-stalowe balustrady balkonów oraz duże okna, to charakterystyczne cechy inwestycji, wyróżniające ją na tle innych projektów.

Na osiedlu Kraft dostępne są kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe.

Wszystkie lokale posiadać będą balkony lub tarasy, a te zlokalizowane na parterze własne ogródki o powierzchniach do 100 m kw.

Właściciele aut będą mogli korzystać z parkingu podziemnego ze 132 miejscami postojowymi. Na terenie będzie także wspólna strefa rekreacyjna oraz plac zabaw dla dzieci.

Budowa rozpocznie się w III kwartale tego roku, a pierwsi mieszkańcy odbiorą klucze w IV kwartale 2021 roku.

Chcesz wiedzieć pierwszy, co ważnego dzieje się w Łodzi? Wyślemy Ci to na „komórkę”. Ściągnij aplikację „Wyborczej” i czekaj na powiadomienia. Jak to zrobić?

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jaka dobra komunikacja???
  Jedyna Aleksandrowska zakorkowana kompletnie stanowi dojazd dla Teofilowa, Aleksandrowa i innych miejscowości. Traktorowa stoi cała razem z Rąbieńską i Krakowską (oczywiście w normalnych czasach). Drogi główne, które od czasów PRL miały łączyć Teofilów z resztą miasta są właśnie tymi nowymi osiedlami zabudowywane.
  Dziesiątki lat dróg tych nie budowano, ale chociaż były zachowane korytarze.
  Wojska Polskiego przechodząca prosto od planowanej obwodnicy Aleksandrowa przez węzeł na S14 dalej śladem ul. Zadraż i dalej miała dojść do właśnie Wojska Polskiego. Kaczeńcowa miała dojść do Popiełuszki na Retkini (z Teofilowa na Retkinię wcale nie miała prowadzić Krakowska - to mała uliczka przy parku). Jedyny jej wybudowany fragment to kilka metrów poszerzenia przy dojeździe do Lidla - wtedy inna ekipa o taki drobiazg zadbała. Teraz nawet małych odcinków przy okazji budowy tych osiedli nie budują, wręcz przeciwnie zabudowują, żeby już się nie dało. I wszyscy Aleksandrowską, a ze względu ze względu na korki w kwietniu mieli zwęzić i wymalować bus-pass. Wymalują w przyszłym tygodniu albo w maju.
  To powinna być ekipa na odpowiedzialność prawną a nie na 70%.
  @grolol
  Autorowi chodziło o to, że dojeżdża tam sporo autobusów i tramwajów. Albo i nie. Niestety Traktorowa jest długa, a autor nie podał dokładniejszej lokalizacji, czy będzie to między Rojną/Judyma a Rąbieńską (czyli już nie Teofilów a Polesie), czy może Miedzy św.Teresy a Liściastą.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @grolol
  Traktorowa 50 to wyglada na zabudowywanie korytarza na drogę dojazdowa do S14. Jeśli tak to jest to totalna krótkowzroczność.
  Dodam, że przedłużenie Kaczeńcowej nie powstanie, bo ślad został właśnie zabudowany przez osiedle na Złotnie. Plan swoje a urzędnicy swoje.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @potp
  To jest dokładnie w tym planowanym i właśnie zaprzepaszczonym korytarzu pod dojazdówkę do węzła Teofilów. Bye, bye Wojska Polskiego, węzła donikąd też raczej nie będzie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Moim prywatnym zdaniem

  a) Jeśli wyglądasz przez okno i widzisz balkon sąsiada - a nie zieleń, drzewa czy chociaż kawał trawnika - to zastanów się czy chcesz się wiązać z tym miejscem na długość kredytu który chcesz wziąć.

  b) Jeśli dzisiaj widzisz zieleń, drzewa albo kawał trawnika - to się dowiedz kto jest jego właścicielem, bo jeśli nie Ty, to prędzej czy później stanie tam kolejny budynek

  c) Dobry dojazd czy skomunikowanie jest na dzień pisania opisu tego miejsca. Jeśli w okolicy powstanie 20 podobnych budynków - to właśnie skończyło się dobre skomunikowanie bądź dojazd.

  d) Popatrzcie na mapę, popatrzcie na dojazdy i przyszłość miejsca w długim okresie czasu - bo może się okazać że pod oknem będziesz miał ruchliwą arterię, przejazd z kilku podobnych osiedli. Bo to że dzisiaj masz spokojny, ogrodzony teren nie oznacza że za dwa lata ten sam właściciel nie kupi terenu obok i nie postawi tam 10 budynków, nie rozbierze ogrodzenia i nie zrobi wjazdu pod Twoim balkonem.

  W Łodzi są fajne osiedla, są też osiedla niefajne. Zastanów się nim kupisz jakiś kawałek ziemi czy nim kupisz gdzieś mieszkanie.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Co za głupi artykuł, boszszszsz.....
  już oceniałe(a)ś
  0
  0