W środę, 24 czerwca w pasażu Schillera w Łodzi odbyła się pikieta przeciwko podpisanej 10 czerwca przez prezydenta Andrzeja Dudę "Karcie rodziny".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

To zbiór zasad, którymi Duda deklaruje kierować się w ewentualnej kolejnej kadencji prezydenckiej podczas podpisywania ustaw przegłosowanych przez parlament.

CZYTAJ TAKŻE: Socjolożka z Uniwersytetu Łódzkiego: Tam, gdzie nie ma osób LGBT, nie ma też praw kobiet

Wśród nich znajduje się m.in. ochrona definicji małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny, brak zgody na adopcję przez pary homoseksualne czy ochrona polskich dzieci przez - jak nazwał to prezydent Duda - "ideologią LGBT+". To ostatnie ma oznaczać m.in. zakaz promocji tej "ideologii" w instytucjach publicznych czy ustalenie, że to przede wszystkim rodzice są odpowiedzialni za edukację seksualną swoich dzieci.

Galeria otwiera się po kliknięciu w zdjęcie.

24.06.2020. W pasażu Schillera w Łodzi odbyła się pikieta przeciwko podpisanej 10 czerwca przez Andrzeja Dudę 'Karcie rodziny'.
24.06.2020. W pasażu Schillera w Łodzi odbyła się pikieta przeciwko podpisanej 10 czerwca przez Andrzeja Dudę 'Karcie rodziny'.  Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

Pikieta zorganizowana w Łodzi miała być także odpowiedzią na słowa prezydenta Dudy z 13 czerwca, kiedy podczas wiecu wyborczego w Brzegu porównał „ideologię LGBT” do bolszewizmu, a o mniejszości LGBT+ powiedział: "Próbuje się nam, proszę państwa, wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia”

Na łódzkiej pikiecie, zorganizowanej w tęczowych barwach w imię tolerancji, nie mogło więc zabraknąć transparentów z takimi hasłami, jak: "LGBT to ludzie, nie ideologia", "Za burtę z homofobią" czy "Love is love".

Patronatem łódzki protest objął ruch Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom oraz organizacja pozarządowa Fabryka Równości.

"Deszcz nie przeszkodził nam we wzięciu udziału w pikiecie sprzeciwiającej się "Karcie rodziny" oraz mowie nienawiści wobec społeczności LGBT+" oraz "Wyrazy solidarności do wszystkich, których dotknęła dyskryminacja" - napisały na Facebooku Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom.

Chcesz wiedzieć pierwszy, co ważnego dzieje się w Łodzi? Wyślemy Ci to na komórkę. Ściągnij aplikację „Wyborczej” i czekaj na powiadomienia. Jak to zrobić?

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem