Pomóżcie mi spełnić marzenie. Żeby pobić rekord Guinnessa, muszę zebrać milion kartek - Przemek Ledzian zaapelował o przysyłanie mu pocztówek z wakacji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny .newsletter

Znajomi Przemka, a ma ich na Facebooku prawie 6 tys., nie zawiedli. Już dostał ponad 3,5 tys. kartek. Codziennie przychodzi ich ok. 80. – Domyślam się, że listonosz może mieć już tego dość, ale napiszcie, że dziękuję za cierpliwość i jemu, i innym pracownikom poczty – prosi.

Przemek jest osobą niepełnosprawną, jednak – jak sam mówi – nie roztkliwia się nad sobą. Stara się pomagać, jak tylko może – nagłaśnia prośby o wsparcie potrzebujących, angażuje się w szukanie dla nich pomocy.

fot. FB

Co roku przed 1 listopada organizuje akcję „Światełko pamięci”. – Sześć lat temu we Wszystkich Świętych poszedłem na cmentarz. Był wieczór. Po tej stronie, gdzie spoczywają ludzie bezdomni, samotni, były totalne ciemności – opowiadał w ub. roku „Wyborczej”. Postanowił zareagować. Zachęcał swoich znajomych, by na pustych grobach zapalili znicze. Na początku była ich garstka, teraz przychodzi coraz więcej osób. W akcję włączył się również metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Rekord Guinnessa. Wysyłajcie pocztówki

Przemek uwielbia podróżować – ostatnio po Żuławach i Ponidziu. – Nie wszystkie ciekawe miejsca odwiedzę, stąd pomysł na poproszenie ludzi o przysyłanie mi pocztówek z różnych zakątków – tłumaczy. I dodaje: – Marzy mi się, żeby za jakiś czas ktoś przeczytał o chłopaku z Łodzi, który pokonał wiele trudności i wygrał.

Do pobicia rekordu Guinnessa sporo mu jeszcze brakuje. Ale nie traci nadziei. – Wiem, że marzenia się spełniają – mówi.

Adres do wysłania pocztówek:

Przemek Ledzian

ul. Bolka Świdnickiego 17 m. 2

92-414 Łódź

POLAND

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wiecie że ten rekord.to tak z 4 miliony złotych by kosztował?

  Można lepiej wydac te pieniądze
  już oceniałe(a)ś
  1
  2