Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

W niedzielę, 12 lipca, zdecydujemy, kto zostanie prezydentem Polski. W II turze zmierzą się w niej popierany przez PiS prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej.

W piątek, 10 lipca, minie termin na odebranie zaświadczenia o prawie do głosowania. To ważna informacja np. dla osób wyjeżdżających na urlop. Dzięki zaświadczeniu można głosować w dowolnej komisji na terenie całej Polski.

Wybory prezydenckie 2020. Gdzie odebrać zaświadczenie o prawie do głosowania

Zaświadczenia takie w Łodzi wydawane są pod pięcioma adresami: ul. Zachodnia 47, al. Politechniki 32, ul. Krzemieniecka 2b, al. Piłsudskiego 100 oraz w Łódzkim Centrum Kontaktów z Mieszkańcami (ul. Piotrkowska 110 – wejście w pasażu Schillera). Ten ostatni punkt dotyczy jednak tylko mieszkańców Śródmieścia.

W związku z dużym zainteresowaniem łodzian czas na odbieranie zaświadczeń wydłużono z godz. 16 na godz. 20.

A co z głosowaniem korespondencyjnym?

Przyjmowanie zgłoszeń do głosowania korespondencyjnego zakończyło się 30 czerwca. W Łodzi z takiej formy skorzysta 3831 osób – o ponad pół tysiąca więcej niż w pierwszej turze.

CZYTAJ TAKŻE: Wybory 2020, druga tura. Gdzie głosować w Łodzi? Sprawdź obwody i lokale wyborcze

W przypadku osób objętych kwarantanną termin zgłoszenia chęci udziału w głosowaniu korespondencyjnym minie 10 lipca (o godz. 20). Osoby te mogą zgłosić się się telefonicznie lub na platformie ePUAP.

Urząd Miasta Łodzi uruchomił infolinię dla wyborców. Dostępna jest pod numerem 42 638 44 16. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8–16, w sobotę, 11 lipca, w godz. 8–16 i w dniu wyborów w godz. 7–21.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.