Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Głosowanie w czasie II tury wyborów prezydenckich 2020 potrwa od godz. 7 do 21, o ile z powodu nadzwyczajnych okoliczności nie zapadnie decyzja o przedłużeniu tego czasu.

Kandydują Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Dopóki wszystkie lokale wyborcze nie zostaną zamknięte, trwa cisza wyborcza: nie można agitować za żadnym z kandydatów, zrywać plakatów wyborczych czy podawać sondaży wyborczych.

– Na ten moment nie mam żadnych informacji, aby gdzieś cisza była łamana – podała o godz. 8.20 w niedzielę, 12 lipca podkom. Aneta Sobieraj z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować w Łodzi

Łódź podczas wyborów prezydenckich 2020 podzielona jest na 314 obwodów do głosowania. Listę lokali wyborczych w Łodzi podajemy TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE: II tura wyborów prezydenckich. Instrukcja głosowania

W ciągu dnia będziemy podawać kolejne informacje cząstkowe o frekwencji, za komunikatami PKW. Przekonamy się, jak Łódź i Łódzkie wypadły pod tym względem na tle kraju.

Wybory prezydenckie 2020 odbywają się w reżimie sanitarnym z powodu epidemii koronawirusa. W lokalu wyborczym obowiązuje obowiązek zakrywania nosa i ust.

W pierwszej kolejności mają być obsługiwane osoby powyżej 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do lat trzech oraz osoby z orzeczeniem niepełnosprawności.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020

Z kolei zaraz po zamknięciu lokali wyborczych zostaną podane wyniki sondażu exit poll realizowanego przez pracownię Ipsos dla telewizji TVN, Polsat i TVP. Jego wyniki znajdą Państwo na wyborcza.pl.

Po zamknięciu lokali wyborczych przyjdzie też czas na pierwsze komentarze ekspertów.

Zapraszamy do śledzenia strony lodz.wyborcza.pl.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.