Chodzi o halloweenowy koncert edukacyjny "Duchy teatru", który miał się odbyć w łódzkim Teatrze Pinokio w piątek, 30 października.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

- W związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z aktorów, spektakl "Duchy teatru" został odwołany - poinformował w piątek Tymoteusz Milas z Teatru Pinokio. 

Pieniądze za wykupione bilety będą zwracane w kasie teatru.

Spektakl przy ul. Kopernika 16 był pierwotnie planowany właśnie na piątek, 30 października. Koncert miały poprzedzić animacje z udziałem aktorów grających duchy sceny teatralnej. A dzieci miały zostać oprowadzone po zakamarkach teatru.

To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnich tygodniach w Łodzi, kiedy epidemia koronawirusa odwołuje spektakl lub koncert. Tak było już w Teatrze Muzycznym, Teatrze Wielkim i Filharmonii Łódzkiej.

Obecnie wszystkie wydarzenia kulturalne odbywają się w reżimie sanitarnym. Widzowie, przez cały czas ich trwania, muszą mieć zasłonięte usta i nos. Siedzą w dystansie, bo na widowni nie może być więcej niż 25 proc. osób.

To wymogi związane z czerwoną strefą, w której obecnie jest cała Polska.

W piątek, 30 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 629 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym 1554 w Łódzkiem. To dane za ostatnią dobę.

Koronawirus w Polsce

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem