Beata Michalczyk, Radosław Jóźwiak i Marta Łącka dzięki współpracy z łódzkim MOPS-em zaprosili na zajęcia teoretyczne prawie 90 uczestników w wieku powyżej 13 lat. W części praktycznej – w trzech pracowniach prowadzonych przez fotografów – 37 młodych ludzi uczyło się pracować z aparatem fotograficznym.
– Nasze zajęcia i w części praktycznej i teoretycznej opierały się na dialogu – opowiada Marta Łącka. – Oglądaliśmy prace mistrzów i te zrobione przez uczestników podczas warsztatów, co stanowiło pretekst do rozmowy o tym, jak zmienia się świat, jak rozwijają się narzędzia komunikacji, w tym przede wszystkim medium fotografii.
I dodaje: – Podczas wykładów i na zajęciach praktycznych uczestnicy uczyli się świadomie czytać, a następnie tworzyć komunikaty wizualne wyrażające ich osobistą perspektywę. Patrząc przez obiektyw aparatu fotograficznego nasi podopieczni udowadniają, że na jeden obiekt lub na tę samą sytuację można spojrzeć z kilkunastu punktów widzenia i w efekcie zapisać i pokazać ów obiekt, czy sytuację na wiele sposobów. Podczas warsztatów uczestnicy skierowali oko obiektywu również na siebie, aby zapisać swoje przeżycia i uczucia – opowiedzieć za pomocą fotografii o ważnych dla siebie sprawach.
Efekty w formie wystawy można oglądać na www.foto-treningi.pl.
Fototreningi zostały dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci".
Więcej zdjęć po kliknięciu w główną fotografię.
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze