"Kobiety wiedzą, co robią" to cykl spotkań "Wysokich Obcasów" i "Gazety Wyborczej", w czasie których czytelniczki przekonują się, jak wiele znaczą siła i solidarność kobiet. Łódzki cykl rozmów otwiera we wtorek, 10 listopada, wydarzenie pt. Medyczki. Jak nie zabrać epidemii do domu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Oglądaj na żywo

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

W tym roku nie mogło również zabraknąć łódzkiej odsłony „Kobiety wiedzą, co robią”.

10 listopada (wtorek) o godz. 18 rozpocznie się spotkanie pt. Medyczki. Jak nie zabrać epidemii do domu.

Prowadzenie: Agnieszka Urazińska („Gazeta Wyborcza Łódź”). W spotkaniu wezmą udział: Agnieszka Głuszczak, specjalistka leczenia ran i pielęgnacji stóp z prawie 20-letnim doświadczeniem; Natalia Kazimierczak, lekarka dentystka, chórzystka Medici Cantares; Beata Barwińska, pielęgniarka ze stopniem doktora, dziekan Wydziału Pielęgniarstwa Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i Alicja Miszkiewicz, pielęgniarka, szefowa Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych w ICZMP.

Kobiety wiedzą, co robią

Kobiety wiedzą, co robią. Czas na inżynierki

O 18.40 zaczyna się panel „Czas na Inżynierki”.

Raport Komisji Europejskiej „Woman in digital age” mówi o tym, że obecnie jedynie 24 na 1000 kobiet kończy uczelnie wyższe w dziedzinach takich jak informatyka czy telekomunikacja, a jedynie sześć z nich podejmuje pracę w sektorze cyfrowym.

Jak jest w przypadku łodzianek? Czy chętnie decydują się na studia na politechnice?

Kamila Kalińczak będzie rozmawiać o tym z: dr Bianką Siwińską, dziennikarką i inicjatorką kampanii społecznych, m.in „Dziewczyny na politechniki”; dr hab. inż. Ewą Korzeniewską, profesor Politechniki Łódzkiej i prodziekan ds. studenckich na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz inż. Paulą Leśniewską, przewodniczącą Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej.

Kobiety wiedzą, co robią. Równe w pracy

O godz. 19.15 będzie można zadać sobie pytanie, co znaczy być nieustraszoną w pracy? I jak stworzyć w pracy taką atmosferę, aby wszyscy czuli się równi? Ale też, jak uniknąć jakiejkolwiek dyskryminacji?

Prowadzenie: Natalia Waloch („Wysokie Obcasy”). Do rozmowy zostały zaproszone: Magdalena Kocejko, badaczka społeczna i socjolożka; Monika Jankowska-Rangelov, dyrektor ds. różnorodności i inkluzji oraz odpowiedzialności społecznej biznesu w State Street Bank; Anita Rogalska, która ma doświadczenie na stanowiskach kierowniczych; dr Izabela Florczak, radca prawny, ekspertka Uniwersytetu Łódzkiego do spraw prawa pracy, prawa zatrudnienia i prawa ubezpieczeń społecznych.

Jak zwykle mamy dla Was prezent - bezpłatny dostęp do tekstów publikowanych w Wysokich Obcasach i Gazecie Wyborczej. By go uzyskać wystarczy wejść tu: wyborcza.pl/kwcr

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Kobiety wiedzą, co robią" to najbardziej kretyńskie hasło, jakie można sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić. Po tym, co zrobiły Przybłedzka i Godek.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0