Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę na realizację projektu "Sosny na Sosnowej - Bezpiecznej i Nowej" z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przy ul. Sosnowej znajduje się Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego. Okolice szkoły nie wyglądają najlepiej – krzywe chodniki, rozjeżdżone przez samochody trawniki. W okolicy nie ma porządnego parkingu, a ruch pod szkołą codziennie był naprawdę spory. Oczywiście mowa o czasach, kiedy dzieci i młodzież normalnie chodziły do szkoły.

Ławki i pięć sosen

Od kilku lat szkoła oraz rodzice uczących się w niej uczniów walczą o remont okolicy. Udało się za drugim razem w budżecie obywatelskim. „Sosny na Sosnowej – Bezpiecznej i Nowej” – projekt o tej nazwie uzyskał wystarczającą liczbę głosów i został wybrany do realizacji. ZIM poinformował właśnie, że podpisał umowę na remont okolic szkoły przy Sosnowej.

I tak, powstanie tam strefa kiss and drive, nowe ławki, stojaki rowerowe zasadzone zostaną rośliny rośliny, w tym pięć sosen, krzewy i trawa. – Głównym celem, o jaki zabiegali wnioskodawcy, jest poprawa bezpieczeństwa i jednocześnie estetyki w bezpośredniej okolicy szkoły muzycznej przy ulicy Sosnowej – mówi Marcin Sośnierz z Zarządu Inwestycji Miejskich.

– Powstanie strefa do parkowania, gdzie rodzice będą mogli odwieźć swoje dzieci do szkoły. Zamontowane zostaną też stojaki rowerowe, nowe ławki i kosze na śmieci.

Prace mają potrwać do końca roku. – A to oznacza, że kiedy, miejmy nadzieję ponownie otwarte zostaną szkoły, uczniowie będą mogli już korzystać z odnowionej przestrzeni – dodaje Sośnierz.

Klawiatura przed wejściem

Jak informuje urząd miasta, inwestycja zakłada budowę chodnika z kostki i płyt betonowych oraz stworzenie miejsc postojowych z ażurowych płyt. Na wschodniej stronie jezdni wymalowany zostanie pas postojowy - to właśnie strefa kiss and drive. Ustawione zostaną nowe stojaki rowerowe i kosze na śmieci oraz cztery ławki. Przy wejściu do szkoły zaplanowano ułożenie posadzki, nawiązującej do klawiatury fortepianu, co ma zaakcentować muzyczny profil placówki.

Wykonawcą inwestycji będzie firma DB Construct z Łodzi. Koszt prac to 357 tysięcy złotych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem