Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz wiedzieć pierwszy, co ważnego dzieje się w Łodzi? Wyślemy Ci to na komórkę. Ściągnij aplikację „Wyborczej” i czekaj na powiadomienia. Jak to zrobić?

Przedłużenie o kolejne miesiące wydłużonego czasu obowiązywania biletów 20- i 40-minutowych do 40 i 60 minut (taka zmiana weszła w życie z powodu dużej liczby remontów w mieście) zaproponowała prezydent Hanna Zdanowska. Na środowej sesji rady miejskiej radni przegłosowali ten projekt. Obecnie obowiązująca uchwała kończyła się w tym roku.

Powodem takiej decyzji jest trwająca epidemia koronawirusa. Władze miasta nie chciały w jej czasie wprowadzać zmian. Do tematu wrócą wiosną. „W zależności od sytuacji epidemicznej i prowadzonych, oraz planowanych remontów, będziemy podejmować decyzje, jak ma dalej wyglądać taryfa łódzkiej komunikacji miejskiej” – poinformował urząd miasta.

MPK Łódź. 3,80 zł za godzinę jazdy

Pozostaje więc jak dotychczas – na bilecie 20-minutowym za 3 zł (bilet normalny, 1,50 zł ulgowy) można jechać tramwajem czy autobusem 40 minut. Natomiast bilet 40-minutowy za 3,80 zł (ulgowy 1,90 zł) ważny jest przez godzinę. Na bilecie czasowym można podróżować w obu strefach, na terenie miasta, jak i poza nim, autobusami łódzkiej komunikacji miejskiej. Nie ma dodatkowych opłat za wyjazd poza miasto.

Ponadto dzięki wspólnemu honorowaniu biletów z przewoźnikami kolejowymi można na tych samych biletach podróżować w granicach Łodzi pociągami. Jeden bilet pozwala na przesiadki, podróż po aglomeracji i przejazd pociągiem po Łodzi.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.