Do 20 grudnia można się zgłaszać do udziału w songwriterskim konkursie im. Roberta Brylewskiego "Czekamy, czekamy" na premierową piosenkę w języku polskim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Konkurs organizowany przez łódzki Poleski Ośrodek Sztuki odbywa się po raz pierwszy. W jury konkursu są m.in. Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Małgorzata Halber i Bartłomiej Chaciński.

Organizatorzy podkreślają, że w tym przypadku nie chodzi o szukanie wykonawców, ale skupienie się na autorze. Istotna jest melodia i tekst.

CZYTAJ TAKŻE: Skąd wiemy, że mieszkał tu Antek z Bałut? Niezwykła książka, której bohaterem jest Łódź

"Nazwa „Czekamy, czekamy!” to fragment utworu-manifestu Brygady Kryzys, z tekstem Tomasza Lipińskiego i w jego przejmującym wykonaniu do transowej muzyki Roberta Brylewskiego. Poleski Ośrodek Sztuki, obchodzący 50 rocznicę istnienia, liczy na prace konkursowe, które uwzględniając – bądź łamiąc – współczesny dyskurs publiczny, będą nawiązywały do ducha twórczości Brylewskiego" - zapowiada Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi.

Nagrodą w konkursie jest 5 tys. zł brutto, profesjonalna sesja nagraniowa zwycięskiej piosenki w studiu Radia Łódź, wydanie singla w wersji cyfrowej przez Mystic Productions, opieka prawna oraz możliwość wzięcia udziału w Festiwalu Fama. Szczegóły na: czekamy.pos.lodz.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Mam pomysł, dobry tekst, ale nie umiem stworzyć linii melodycznej. Ale tekściarzy nie brakuje, więc nie ma co się afiszować.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0