Łódzka policja zatrzymała mężczyznę, który może mieć związek z zabójstwem 31-letniego Rosjanina, do którego doszło na placu zabaw na Bałutach. W czwartek nad ranem policjanci wspierani przez kontrterrorystów weszli do domu jednorodzinnego w podwarszawskich Łomiankach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Łódzka policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 31-latka na placu zabaw przy ulicy Kochanowskiego w Łodzi.

– Kompletnie zaskoczony mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych w Łomiankach pod Warszawą. W najbliższym czasie może usłyszeć prokuratorskie zarzuty – informuje nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 

Zabójstwo na Bałutach

Do zabójstwa doszło w środę, 20 stycznia, ok. godz. 11.10 na placu zabaw w okolicy ulicy Kochanowskiego w Łodzi. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w tym miejscu pokłócili się dwa mężczyźni. Po krótkiej wymianie zdań doszło między nimi do rękoczynów.

Jeden z mężczyzn chwycił łopatę, która należała do pracujących niedaleko budowlańców. Drugi miał wyciągnąć spod ubrania długie ostre narzędzie: nóż, zadać cios ofierze w okolice szyi i uciec w kierunku ulicy Wspólnej.

Ofiara miała osunąć się na śnieg i silnie krwawić.

Pomocy próbowali udzielić mu budowlańcy, którzy wezwali służby.

Potem policjanci przystąpili do udzielania pomocy krwawiącemu mężczyźnie. W międzyczasie na miejsce przyjechała karetka pogotowia, a czynności ratunkowe przejęli medycy. Niestety życia 31-latka nie udało się uratować. 

– Zmarły 31-latek to obywatel Rosji – mówi Tomasz Szczepanek z Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Dodaje, że wkrótce ma odbyć się sekcja zwłok mężczyzny. Dopiero wtedy śledczy będą informować, ile dokładnie ciosów zostało zadanych i w które części ciała. 

Zatrzymanie w Łomiankach 

Jeszcze tego samego dnia policja usiłowała przesłuchać jak najwięcej świadków. Mundurowi pukali do drzwi mieszkań bloków na Bałutach. Tych, które otaczały plac zabaw. Oficerowie prasowi przekazali mediom zapis z monitoringu, na którym widać było odchodzącego mężczyznę. 

– Od pierwszych chwil po zdarzeniu rozpoczęła się bardzo skrupulatna praca kryminalnych. Docierali do świadków, analizowali wszystkie istotne szczegóły, które mogły pomóc w wytypowaniu sprawcy. Krok po kroku zawężali krąg podejrzewanych osób – relacjonuje nadkom. Kolasa. 

Łódzcy śledczy wytypowali miejsce, w którym może przebywać mężczyzna, który mógł mieć związek z morderstwem.

W czwartek, 21 stycznia, nad ranem mundurowi wspierani przez kontrterrorystów weszli do domu  jednorodzinnego w podwarszawskich Łomiankach. W środku przebywał 36-latek, który został wcześniej wytypowany przez funkcjonariuszy jako ten, którego na Bałutach zarejestrowały kamery monitoringu. 

– Mężczyzna nie stawiał oporu. Funkcjonariusze zabezpieczyli część odzieży, w którą był ubrany w dniu zdarzenia – przekazał nadkom. Kolasa.

Policjantom udało się znaleźć nóż, który najprawdopodobniej był narzędziem zbrodni. Przedmiot zostanie poddany badaniom.

Jeszcze w czwartek zatrzymany mężczyzna ma zostać dowieziony na przesłuchanie do prokuratury. Śledczy na ten moment nie zdradzają, czy zatrzymany to obywatel Polski. 

– Szczegółowe badania pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy było to narzędzie zbrodni. Jeśli mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut zabójstwa, może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – mówi nadkom. Kolasa. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Brawo dla Policji za błyskawiczną reakcję na zbrodnię i zatrzymanie podejrzanego. Więcej takich akcji, mniej polityki w codziennej służbie a być może uda się odbudować wizerunek formacji.
już oceniałe(a)ś
Zastanawia mnie zawsze to samo:
1. po co zatrzymal noz - miedzy lodzia, a lomiankami mial milion okazji by ten noz wyrzucic np z pociagu
2. po co zatrzymal (hipotetycznie) ubranie, ktore teraz policja zabezpieczyla

Jak film na Polsacie o 20:00?...
Tym razem udało sie szybko złapać podejrzanego ale nie zapominajmy że w Łodzi coraz gorzej się dzieje. Co robią władze miasta?! Tematem nr 1 dla nich są w tej chwili śmieci - nic więcej ich nie interesuje! Tymczasem mamy w Łodzi do czynienia z zuchwałymi przestępstwami. Zabójstwo kobiety w parku na Zdrowiu - sprawca niewykryty. Napad na konwojenta w ostatnią sobotę - nikt nic nie widział/nie słyszał - sprawcy niezłapani. Policji na ulicach brak - od ostatniej wiosny nie widziałam patroli a bezkarność się szerzy. Władze miasta - WSTYD!
@elcacahuete
Policja nigdy nie podlegała władzom miejskim.
@niedlatrolli
Owszem nie podlega, ale chyba powinni współpracować dla dobra mieszkańców jesli działają w jednym mieście!