Wykonawcom autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S14 (zachodnia obwodnica Łodzi) między 15 grudnia a 15 marca przysługuje przerwa zimowa. W tym czasie mogą pracować, ale nie muszą. Ostatnie tygodnie pokazały, że to potrzebny zapis w umowach. Mimo ocieplenia klimatu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Województwo łódzkie jest wielkim placem budowy. Pomińmy samorządowe inwestycje, np. w Łodzi. Tutaj one się jeszcze rozkręcą. Wystarczy wspomnieć, że wkrótce na dobre zacznie się drążenie kolejowego tunelu średnicowego w stolicy regionu. Powstaje też brakujący odcinek A1 oraz kolejny ekspresówki S14.

O tym, że zima to nie jest odpowiedni czas na wykonywanie prac budowlanych, wiadomo nie od dziś. W ostatnich latach mogło się jednak wydawać, że w związku z ociepleniem klimatu martwy dla budowlanki okres zimowy na dobre się ożywił. Ostatnie tygodnie pokazały jednak, że nie do końca tak jest.

CZYTAJ TAKŻE: Akcja "Zima" 1979 r. "Rany boskie, anioł!" - pomyślał drogowiec. A potem usłyszał: "Wy cholery, szyby mi wybiliście!"

W galerii mogą Państwo zobaczyć zdjęcia z dwóch kluczowych inwestycji drogowych realizowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w województwie łódzkim. O tym, że część uwiecznionych terenów jest placem budowy, świadczą jedynie znaki.

O samych inwestycjach można więcej przeczytać tutaj (w przypadku A1) oraz tutaj (o S14). Galeria poświęcona jest inwestycjom realizowanym przez GDDKiA. O tunelu średnicowym można natomiast znaleźć informacje w tym miejscu, a o remontach dróg w Łodzi pod tym tagiem.

Chcesz wiedzieć pierwszy, co ważnego dzieje się w Łodzi? Wyślemy Ci to na komórkę. Ściągnij aplikację „Wyborczej” i czekaj na powiadomienia. Jak to zrobić?

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To jest półprawda. Zdjęcie wybrane jest tendencyjnie. Mieszkam obok budowy i pozwolę sobie zauważyć, że wiem "lepiej". Zapraszam róg ul. Aleksandrowskiej i S14.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0