Przy ul. Czeremoskiej powstał nowy kameralny budynek z 32 mieszkaniami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Każda z naszych inwestycji posiada własny motyw przewodni, który nadaje jej wyjątkowy charakter. Tym razem postawiliśmy na inwestycję w artystycznym klimacie. Stąd nazwa Ogrody Sztuki, w którą świetnie wpisuje się również sąsiedztwo Akademii Sztuk Pięknych – mówi Michał Karpacki, prezes firmy Golden Lion, która wzniosła mieszkania.

Na elewacji budynku powstał mural – kolorowe, rozłożyste drzewo. – Pomysł na mural idealnie wpisuje się w koncepcję naszej inwestycji. Jesteśmy zafascynowani sztuką street artu, która jest już charakterystycznym elementem krajobrazu naszego miasta, i chcieliśmy mieć w tym swój udział. Mural jest dobrze widoczny z ulicy Wojska Polskiego i dzięki bogatej kolorystyce przyciąga uwagę. Zauważyliśmy, że coraz częściej przechodzący ludzie pojawiają się przed placem budowy i robią sobie zdjęcie na tle muralu – dodaje Michał Karpacki.

Jak zapewnia deweloper, poza muralem w inwestycji znajdzie się więcej artystycznych elementów. Ściany klatek schodowych będą ozdabiać wielkoformatowe reprodukcje dzieł mistrzów malarstwa, takich jak Salvador Dali, Gustav Klimt, czy twórców sztuki pop-art. Każda kondygnacja będzie przedstawiała inną epokę lub nurt w sztuce. – Oprócz tego na częściach wspólnych Ogrodów Sztuki znajdzie się również charakterystyczny dla naszych inwestycji book crossing, czyli biblioteczka wyposażona w ciekawe pozycje literackie, gdzie mieszkańcy będą mogli dzielić się przeczytanymi książkami – opisuje deweloper.

W Ogrodach Sztuki powstały mieszkania o powierzchni od 40 do 80 m kw. Każde ma przestronny balkon, a te na parterze mają własne ogródki.

Firma do tej pory zrealizowała na terenie Łodzi 10 inwestycji. To m.in. Ogrody Nad Jasieniem, Ogrody Bajeczna, Majerka Park na Zdrowiu oraz Piaskowa Aleja przy ul. Saharyjskiej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  O czym jest ten "artykuł" ??
  To jest reklama? Co to jest?
  @(?'?-'?)?
  To są wiadomości lokalne. Mieszkam niedaleko i interesuje mnie, co się w okolicy dzieje, jakie powstają budynki, jakie remonty domów i ulic.. Takie sobie ploteczki. Też potrzebne
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @mela.b
  Czyli gdyby jakiś "dziennikarz" napisał artykuł o nowym Hyundaiu i30 jaki jest przełomowy, ładny i bezawaryjny... to wszystko by było OK, bo akurat obok mam serwis i salon?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Ciekawe ile drzew poszło pod topór, żeby to jedno na elewacji namalować/

  P.S. "Piękne" tuje.
  @mikro_klik
  Wejdź w google...
  Kilka poszło pod topór... ale Łódź Kreuje wizualizacje zieleni.

  google.com/maps/place/Ogrody+Sztuki+-+GOLDEN+LION+-+Nowe+Mieszkania+Bałuty/@51.7878509,19.4776241,137m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0x789ea445d26e1df8!8m2!3d51.7879079!4d19.4775911
  już oceniałe(a)ś
  0
  0